Elegantas un akurātas – Vidzemes kūkas

Elegantas un akurātas – Vidzemes kūkas

08 / 09 / 2017

Ir teiciens, ka katra diena esot jādzīvo kā mazi svētki, un šīs vasaras sākumā mums tieši tādas bija veselas trīs nedēļas. Galvenie priekšnoteikumi, lai svētki būtu izdevušies, ir tos pavadīt labā kompānijā un ar gardiem ēdieniem, un tieši to mēs arī darījām – devāmies ciemos uz īpaši izmeklētām vietām katrā reģionā, iepazināmies ar dzīvesgudriem un aizrautīgiem cilvēkiem un, protams, nobaudījām visgaršīgākās kūkas visā Latvijā. Stāsts, protams, atkal ir par projektu „100 kūkas un 1 svecīte” un patīkamo ceļu līdz grāmatas tapšanai, kas pārsteidza ar jaunām garšu kombinācijām un sajūtām ik uz soļa. Varam apsolīt, ka nākamgad šī grāmata pārsteigs arī tevi.

Lai gan nereti liekas, ka dzīvojam pavisam mazā valstī, tomēr arvien vairāk un vairāk pārliecināmies, cik daudzveidīga un bagāta ir mūsu Latvija! Un cik ļoti atšķirīgi un īpaši ir mūsu četri novadi. Pēc viesošanās Kurzemē un Latgalē devāmies nobaudīt, ko mums sarūpējuši mežainākā Latvijas novada Vidzemes kūku cepēji. Tā kā Vidzemei piekļaujas arī Rīga, tad likumsakarīgi, ka galvaspilsēta vienmēr ir noteikusi Vidzemes kulinārās tendences. Jau zinājām, ka vidzemnieki ļoti iecienījuši kaņepju sviestu, grūbu biezputru, pelēkos zirņus ar speķi, kartupeļu klimpas un speķa pīrādziņus, bet nezinājām, cik patīkami mūs pārsteigs arī vidzemnieku ceptās kūkas un tortes.


Vidzemnieku kūkas pulcējās kopā ļoti īpašā un vēsturiskā vietā – „Valmiermuižas Alus virtuvē”, kuras stūrakmens ir viss, ko vien mums dāvā Latvijas zeme katrā sezonā, jeb tā dēvētais #zemesgarša stāsts. „Valmiermuižas Alus virtuve” lepojas ar to, ka prot atklāt garšas, kas uz doto brīdi atrodamas zemkopju laukos un dārzos, kā arī mūsu mežos, upēs un ezeros. Mēs savukārt lepojamies ar to, ka vidzemnieku kūkas satikās tieši „Valmiermuižas Alus virtuvē” un nekur citur, jo arī Valmiermuižas īpašā aura un gaisotne noteikti piedeva savu artavu gan kūku garšošanas procesam, gan maģiskajām fotogrāfijām, kas tapa biezajos Valmiermuižas mūros.


Ar savām kūkām Valmiermuižā cienāja seši talantīgi kūku cepēji, starp kuriem beidzot parādījās arī pirmais stiprā dzimuma pārstāvis (vēl bariņš vidzemnieku savas kūkas vēlāk nogādāja mūsu Rīgas birojā). Vidzemnieki Guna Ķibere, Līvija Kupriša, Gunita Ščegoļeva, Tija Misiņa, Karlīna Latsone un Romāns Beskrovnijs pārsteidza ar rūpīgi izvēlētām un pārdomātām vietējām sastāvdaļām un gaumīgu, bet neuzbāzīgu vizuālo noformējumu. Interesanti, ka visas kūkas tik ļoti atšķīrās viena no otras – pat klasiskās lauku tortes bija katra ar savu īpašo „odziņu”. No Valmiermuižas prom devāmies laimīgi, gardi paēduši un arvien vairāk pārliecināti – jā, šī grāmata būs vislabākā dāvana Latvijai! Arī uz svinībām Vidzemē var doties pavisam droši, jo ar tik gardām kūkām svētki noteikti būs izdevušies!

Autors: Nikija Baltgaile
FOTO: Egle Macerauske