Kūku svētki 3 dienu garumā

Kūku svētki 3 dienu garumā

03 / 10 / 2017

Kad bijām saēdušies (lasīt – nodegustējuši) kūkas visos četros Latvijas novados un burtiski izgaršojuši Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Zemgales viesmīlību, pienāca kārta mums pašiem uzņemt ciemiņus. Šajā gadījumā – 18 kūkas un to cepējus no Rīgas, kuru vidū mūsdienu dinamiskās ikdienas dēļ bija iemaldījušies arī pāris cepēji no citiem reģioniem. Veselas trīs dienas mūsu studiju piepildīja dažādu biskvītu, griljāžas, ogu, augļu, šokolādes, karameles un citi aromāti, kuriem pretoties ir teju vai neiespējami. Lieki teikt, ka mēs nemaz nemēģinājām.

Kā jau īstas pilsētnieces, Rīgas kūkas izcēlās ar apbrīnojamu eleganci, vieglumu un rūpīgi nostrādātu ārējo tēlu. Teju ikviena kūka, kas pārkāpa mūsu studijas slieksni, bija patiess baudījums acīm un vēlāk, protams, arī garšas kārpiņām. Vispārsteidzošākais bija tas, ka starp visām kūkām un tortēm nebija divu pat ne tuvu līdzīgu – tāpat kā rīdzinieki, arī kūkas katra bija ar savu „odziņu”, garšas niansēm un īpašu stāstu, kuru pastāstīt jums un Latvijai lielajā 100 gadu jubilejā.
Pirmajā kūku maratona dienā ar saviem meistardarbiem „Četru Sezonu” studijā priecēja Jūlija Birkenšteine ar tautas balsojumā visaugstāk novērtēto „Latvijas zelteni”, Lote Žagare ar kaprīzajām „Trīs lēdijām”, Inese Krūmiņa ar eleganto „Tik un tā”, Ieva Kušnere ar savu latvisko rupjmaizes kārtojumu, kas pārvērsts gardā tortē, Biruta Velmere ar izsmalcināto „Skārletu”, Ilze Garoza ar torti „Putna piens”, Iveta Bikše ar košo „Rudens sauli”, Iveta Austruma ar savas ģimenes versiju par mājas „Franču Napoleonu”, Kristaps Broks ar „Rudens ienāk Latvijā” un Maira Petrova ar krāšņo „Šokolādes rožu dārzu”. Pēc tik grandioziem kūku pieteikumiem neticējām, ka vēl iespējams izcept tādu kūku, kas varētu mūs pārsteigt, taču turpmāko dienu viesi kārtējo reizi pierādīja pilnīgi pretējo. Rūta Karpiča ar savu netradicionālo biezpiena kūku, Irina Liadovskaja-Punenovs ar grezno „Saktu”, Laura Rozenfelde ar sievišķīgo „Primadonnu”, Gunita Ārgale ar „Aveņu sapni vasaras naktī”, Ingrīda Cīrule ar graciozo „Vilkaču mantinieci”, Zane Blaumane ar vārītā krēma un zemeņu torti un Renāte Kalniņa ar pārliecinošajām „Upene rudzos” un „Lauku brīnums” lika jau kārtējo reizi pārliecināties, ka šī recepšu grāmata, ko kopīgiem spēkiem ar visiem cepējiem radām un dāvināsim mūsu Latvijai, būs patiesi īpaša, krāšņa un neparasta. To apstiprināja arī Oksana Skendere ar „Dzērveņu pērli”, Ritvars Toms Logins ar „Latvijas zaļo kūku”, Daina Vaskopa ar „Gaidīto medus kūku” un „Ilzes kūku darbnīca” no Zemgales ar trauslo „Napoleonu” ar rabarberu pildījumu, kuri savas kūkas mums nogādāja atsevišķi. Jo katra kūka un torte, kas piedalās grāmatas tapšanā, prasa ārkārtīgi lielu laika ieguldījumu, pacietību un mīlestību, tāpēc nav šaubu, ka ikviena no tām ir pelnījusi būt Latvijas dzimšanas dienas svētku galdā. Un mēs ticam, ka tā arī būs – jau pēc gada neskaitāmās mājās visā valstī un arī ārpus tās saimnieces un saimnieki šķirstīs krāšņās grāmatas lappuses, līdz ieraudzīs to īsto un vienīgo recepti, kuru pagatavot un celt savā svētku galdā mums visiem tik īpašajos svētkos.
Pēc Rīgas kūku degustēšanas pārņēma divējādas sajūtas – nedaudz skumjas par to, ka šis gardais un patīkamais posms nu ir noslēdzies, kā arī milzīgs prieks par to, ka esam spēruši vēl vienu varenu soli tuvāk grāmatas „100 kūkas un 1 svecīte” drukātajai versijai, kas iznāks 2018. gada maijā. Protams, ar to vēl nekas nebeidzas. Arī šajā rudenī darbs pie grāmatas turpināsies, un, ticiet mums, izlemt, kuras 100 no visām Latvijas kūkām ir labākās un garšīgākās, nebūt nav no tiem vieglākajiem uzdevumiem. Tomēr nevar noliegt, ka līdz šim šis ceļojums kūku pasaulē mums ir devis tik daudz emociju, prieka un jaunu garšu, ka mēs vairs nešaubāmies – Latvija ir ne tikai dziedātāju, bet arī kūku cepšanas meistaru tauta!


Teksts: Nikija Baltgaile

Foto: Kristina Sisejeva