Vecākais vīna nams Bordo

Vecākais vīna nams Bordo

09 / 02 / 2018

Reiz sensenos laikos īrs, vārdā Tomass Bārtons, ieradās Bordo. Tas notika tālajā 1725. gadā, pēc tam kad viņš vēl bija bijis Monpeljē, bet 1802. gadā viņa mazdēls Hjū kopā ar Danielu Gustjē, kurš bija no Gaskoņas, radīja kaut ko, ko mēs pazīstam vēl šodien, – Barton & Guestier (B&G). Tas ir vecākais vīna nams Bordo, kas vēl joprojām darbojas. Kā jau tas mēdz notikt, kad kļūsti vecāks un gudrāks, šodien to vairs nevada ģimenes locekļi. Ilgus gadus B&G piederēja uzņēmumam „Seagram”, kas bija pirmie ar ģimeni nesaistītie īpašnieki, un daudziem citiem, līdz beidzot tas nonāca „Castel Group” rokās (pēc tik ilga laika vīna nams atkal pieder franču uzņēmumam). Lai cik dīvaini tas neliktos, bet, lai gan uzņēmuma īpašnieki atkal ir francūži un lai gan paši francūži ir lieli vīna baudītāji, lielākoties B&G vīni tiek eksportēti uz citām Eiropas valstīm, kas ir viņu lielākais noieta tirgus (neieskaitot Nīderlandi, kas ir atsevišķs tirgus, bet, ak, kā viņi mīl vīnu!), tad uz Ameriku un Āzijas Klusā okeāna piekrastes valstīm.

Vīns ikvienam

Šodien B&G vīnu portfelī ir 70 vīni. Jā, 70, nevis 17, turklāt tie visi nāk no Francijas. Taču, neskatoties uz to, viņiem pašiem pieder tikai viens īpašums ar vīna dārzu – Château Magnol Medokā.
Kā tas var būt, ka viņiem nav vīna dārzu (nu, tikai tie, kas paredzēti Château Magnol vīniem), bet ir tik daudz vīnu? Vīna eksperti jau zina atbildi, bet pārējiem paskaidrošu sīkāk. Lai ražotu savus vīnus, B&G izvēlas vīnus (jā, nevis vīnogas vai vīnogu sulu, bet VĪNUS) no 200 vīna ražotājiem visā Francijā. Tas gan nenozīmē, ka viņi pērk jebkuru vīnu, lai kādas kvalitātes tas būtu. Nebūt ne, ir pavisam citādāk – visa gada garumā B&G enologu komanda apmeklē savu partneru vīna dārzus, lai pārbaudītu, kā vīnogas aug un nogatavojas, kā pret tām izturas, un tikai pašās beigās (vai arī ražas laika sākumā) viņi izlemj, kurus vīnus pirkt. Nav nekādu līgumu, ka sliktas ražas vai kādu paša audzētāja nepilnību gadījumā vīnogas netiek pirktas. Pateicoties tam, audzētāji pret ogām izturas ar vislielāko rūpību, jo tikai tādā gadījumā tā ir zaļā gaisma to pārdošanai, savukārt B&G nav pienākuma iepirkt sliktas kvalitātes vīnogu vīnus.
Vīndarīšanas nozarē B&G ir vienīgais uzņēmums, kas apvieno vissenākās Bordo vīndarīšanas tradīcijas ar jaunākajām tehnoloģijām, un, lai katrs vīns būtu nemainīgi labs, ir ieviestas precīzas specifikācijas un stingras vadlīnijas, kas ļauj sekot katra vīna izcelsmei, – tiek izvēlēta tikai tāda zeme, kas saņem visvairāk saules gaismas, vīnogas novāc, kad tās sasniegušas piemērotu gatavības pakāpi, vīnogu ražas tiek ierobežotas (kvantitāte nav galvenais), vīna darīšana tiek pielāgota katram produktam (sarkanvīni un baltvīni tiek izturēti franču un amerikāņu ozolkoka mucās, dažiem baltvīniem nepieciešamas rauga nogulsnes, savukārt rozā vīni tiek izturēti nerūsējošā tērauda mucās).

Ne tikai Bordo

Visticamāk, ne viens vien, dzirdot nosaukumu B&G, iedomājas Bordo. Viņu logo, viņu īpašums, viņu stāsts rada asociācijas ar Bordo, taču patiesībā viņu vīnu stāsts ir par vīniem no visas Francijas – Ronas ielejas, Luāras ielejas, Burgundijas, ieskaitot Božolē, Provansas, Langdokas, Gaskoņas un pat Pinot Noir no Korsikas (ļoti jauks Korsikas vīnu paraugs). Tātad, lai gan viņu īpašums atrodas Bordo un vēsturiski tas ir saistīts ar Bordo pilsētu un pašu reģionu, B&G stāsts ir daudz plašāks, ietverot sevī gandrīz visus Francijas vīna reģionus, kurus varam iedomāties no ziemeļiem līdz dienvidiem.

Château Magnol

Lai gan atzīmēts kā Haut-Médoc vīna dārzs Nr. 1, Château Magnol nav tik milzīgs kā citi īpašumi, tomēr pietiekami liels, lai radītu lieliskus vīnus tikai no 30 hektāros augušām vīnogām. Taču šeit tapušie vīni nav tas pats, kas pārējie B&G vīni. Protams, uz to etiķetēm ir B&G logo, bet paši vīni ir pavisam cits stāsts, un tie gatavoti no vīnogām, ko šajā apelācijā ir atļauts izmantot, – Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc un Merlot. Pēdējā vīnoga dominē, jo komanda vēlas, lai Château Magnol vīni būtu apaļāki un maigāki, nevis ar izteiktiem tanīniem. Tas gan nenozīmē, ka vīniem nav izturēšanas potenciāla. Tāds ir, un to lieliski pierāda viņu chai (ar trīs atslēgām aizslēgtais un ar signalizāciju aprīkotais vīna pagrabs), kurā glabājas Château Magnol vintage vīni no 1974. gada.
Ja tu kādreiz saņem ielūgumu apmeklēt Château Magnol, kas nav atvērts publikai, bet gan privātīpašums, tad, lūdzu, divreiz nedomā un piekrīti! Bet, kamēr vēl gaidi (tāpat kā es ceru, ka kādu dienu saņemšu ielūgumu no Anglijas karalienes), pamēģini kādus no B&G Passport Collection vīniem.

Kā pasniegt

Reizēs, kad pasniedz vienu vīnu, tas ir viens pats, bet, ja ir vairāki, tad vērts ievērot šī nama ieteikumus, kuri izstrādāti kopā ar vienu no Francijas top vīnziņiem:
• Pārej no baltvīna uz sarkanvīnu.
• Sāc ar vieglāku vīnu, bet beidz ar intensīvāku, smagāku.
• Ja tev ir izturēts vīns (un te domāts vīns no 50., 60. vai 70. gadiem), sāc ar vecāko vīnu, bet, ja ir tikai 5–10 gadu starpība, tad ar jaunāko.

Dažas kombinācijas

FOIE GRAS pasniedz vai nu ar B&G Sauternes (klasiska kombinācija), vai arī ar vieglu Bordo sarkanvīnu, kas nerada kontrastu kā Sauternes, bet gan viens otru papildina.
SIERI: Roquefort, Comté, Tomme de Brebis, Brillat-Savarin.

Vīni

1 B&G Sauternes. Sémillon un Sauvignon Blanc ogas.
2 B&G Médoc Rouge. No Medokas ziemeļu daļas. Gatavots no 60% Cabernet Sauvignon un 40% Merlot, 6 mēnešus izturēts mucās. Garšā jūtami pikanti melnie pipari, kanēlis un tumšās ogas.
3 B&G Vouvray. 100% Chenin Blanc. Vidēji salds. Daudzu mīlulis.
4 Thomas Barton Grave Blanc. No Bordo dienvidu daļas. Skaista mineralitāte un skābuma līmenis. 60% Sauvignon Blanc un 40% Sémillon, 3 mēnešus izturēts mucās.
5 B&G Rosé d’Anjou. Gamay un Grillo ogas. Vidēji salds (arī daudzu mīlulis)

6 B&G Pouilly-Fuissé. 100% Chardonnay. Augļains, svaigs, minerāls, ar jaušamu krēmīgumu un sviesta notīm.

Kombinācijas, kuras pamēģināt

• Roquefort + Sauternes (kontrasts) un Médoc vīni. Klasiski šis siers mīl vīnus, kas ir saldi vai vidēji saldi.
• Comté + Pouilly-Fuissé un Médoc vīni.
• Tomme de Brebis + Rosé d’Anjou, Graves Blanc (Médoc).
• Brillat-Savarin + Pouilly-Fuissé, Graves Blanc un Vouvray.
Pamēģini arī
• Foie gras hamburgers ar āboliem (kas ir maizes vietā) kopā ar Barton & Guestier Merlot Reserve.
• Pīles krūtiņa, kas pildīta ar sēnēm un ko pasniedz ar baravikām, kopā ar Barton & Guestier Margaux.