Konservēšanas padomi Kā vārīt želeju

Konservēšanas padomi
Kā vārīt želeju 28.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lieliskas želejas – dzidras un stingras.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Liec ogas katlā kopā ar receptē paredzēto ūdens daudzumu un uz lielas liesmas uzvāri. Līdzko burbuļo, nogriez mazāku liesmu un turpini vārīt.

  • āboli + plūmes = 20–25 minūtes;
  • ērkšķogas, vīnogas, upenes, jāņogas = 10 minūtes.

3. Lej visu masu marlē vai plānā kokvilnas audumā un liec notecēt vismaz 6 h, bet vislabāk 12 h. Izdomā vietu, kur varētu pakārt marli un apakšā palikt trauku, kurā notek šķidrums. Ļauj šķidrumam notecēt dabīgi, to nespiežot, jo spiešanas rezultātā želeja var kļūt duļķaina.
4. Kad viss šķidrums notecējis, nomēri, cik daudz šķidruma ir, lai zinātu, cik jāpievieno cukura. Lej šķidrumu katlā. Pievieno cukuru, cik noteikts receptē, bet vidēji tas varētu būt 500 g cukura uz 600 ml sulas. Nedaudz precīzāk:

  • āboli un ērkšķogas – apmēram 240 g uz 250 ml sulas;
  • upenes, jāņogas, plūmes, vīnogas – apmēram 180 g uz 250 ml sulas.

5. Liec vārīties un, visu laiku maisot, vāri, līdz cukurs izkusis.
6. Tad pagriez lielu liesmu un vāri. Nosmel jebkuras putas, kas parādās, lai virsma ir tīra.
7. Pārbaudi gatavību, uzliekot nelielu daudzumu uz trauka, kurš pirms tam pabijis saldētavā. Ieliec trauku atpakaļ saldētavā uz minūti un tad paskaties, cik stingra ir želeja. Tai nevajadzētu tecēt, bet būt stingrai.
8. Ja pārbaudot liekas, ka želeja ir par šķidru, tad liec atkal vārīties un pārbaudi vēl pēc 5 minūtēm.
9. Kad želeja ledus traukā ir gana stingra, tad pildi sterilizētās burkās un aizvāko.

Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Ar sveicieniem no Zviedrijas – smörgåsbord 19.07.12

Viesnīcās un uz prāmjiem, kāzās, ballēs un konferencēs, tuvajās un tālajās zemēs – visur mūs sagaida smörgåsbord vulgaris. Nē, tas nav augs, tā nav vabole un tā noteikti nav slimība, no kuras jābaidās. Smörgåsbord ir zviedru izcelsmes parādība, kas iekarojusi visu pasauli un turpina savu vērienīgo gājienu. Tiešā tulkojumā smörgåsbord ir sviestmaižu galds (smörgås – atvērta sviestmaize, bord – galds), ar to apzīmē bufetes tipa maltīti, kurā viesi apkalpo sevi paši, uzliekot uz šķīvja ēdienu no kopējā ēdienu galda...

Vairāk

Kūka un deserta vīns 20.04.12

Deserta un vīna sapārošana ir liela māksla, pat lielākajiem vīnziņiem. Jo bagātīgāks deserts vai kūka, ar vairāk sastāvdaļām, jo grūtāk, un jārēķinās ar to, ka katrā kumosā mijas vairākas garšas. Šoreiz vīna kompānijām bija izaicinājums – jāsapāro vīns un kūka “Lazdu riekstu un melnās šokolādes bezē kūka”, kurā mijas olu baltums, lazdu rieksti un tumšās šokolādes krēms. Lietas, kuras gribētos pasniegt atsevišķi....

Vairāk

Kā viss iesākās …
Šis tas par Austrālijas gaļu. 1. daļa
11.05.12

Sensenos laikos tāltālā kontinentā (bet varbūt tomēr – lielā salā?) dzīvoja savdabīgu cilvēku ciltis. Bija viņi īsti dabas bērni un dzīvoja visnotaļ harmoniski – saskaņā ar dabas norisēm, piekopa savus ticējumus un rituālus un izsalkumu remdēja ar to, ko nu varēja sadabūt, – nomedīt un izcept kādu ķenguru, emu, krokodilu vai iguānu, noķert kādu zivi, savākt augus un saknes… Taču mūsu stāsts šoreiz nebūs par viņiem...

Vairāk

Douru upes ieleja 05.05.11

Līdz brīdim, kad es pabiju Portugālē, man šī valsts asociējās praktiski tikai ar portvīnu kā pašu pazīstamāko stiprināto vīnu pasaulē. Bet tas nav vienīgais šīs tautas lepnums, un pēc Douru upes ielejas apmeklēšanas Portugāle man kļuva par vienu no skaistākajām vietām, kur taisa vīnu! Douru upe jeb Dvero, kā to dēvē Spānijā, sākas Spānijā un ir ļoti svarīgs zemkopības objekts Pireneju pussalā. Tās kopējais garums ir 897 km, un tā tek cauri...

Vairāk

Korķis – pagātnes palieka vai kvalitatīva nākotne 22.03.11

Viens no svarīgākajiem vīna atribūtiem ir korķis, nav korķa – nav vīna. Tieši no korķa sākas vīns. Taču pēdējā laikā tradicionālo dabīgo korķi no korķa koka arvien biežāk un biežāk nomaina ar alternatīviem variantiem no plastmasas, stikla, ļoti populāri ir kļuvuši skrūvējamie korķi. Par iemeslu tam, kā apliecina eksperti, ir problēma ar kvalitāti. Visi runā par pieaugošo vīna pudeļu skaitu, kurus samaitājis korķis...

Vairāk

E vielas. Vai visas ir sliktas? 26.11.10

Pēdējā laikā novērojams, ka Latvijas patērētāji aizvien vairāk sāk domāt par to, cik veselīgi ir pārtikas produkti, ko tie ikdienā lieto. Viņi sāk pievērst uzmanību ne tikai pārtikas produkta vizuālajam izskatam, bet arī marķējumam, kas ir kā savdabīgs produkta šifrs, kurā var uzzināt, no kā iekārotais produkts sastāv. Un tā arī ir, ka gandrīz jebkuram pārtikas produktam mūsdienās sastāvā ir lielāka vai mazāka E buķete...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst DELFI

Chai

Jaunums, kas vairs nav nekāds jaunums! Nesen vienā no Rīgas kafijas tirgotavām acis...

Roberts 20.10.2014. 22:34

Brančs

Par dažām klasiskām vietām pēdējā laikā mainas viedokli, jo vairs nav tās...

Roberts 20.10.2014. 22:24

Ekoloģiska gaļa

liellopu gaļa hereford.lv

kaspars 27.08.2014. 08:06

Brančs

Illy, protams, ir branča klasika, ar to nevar nošaut greizi. Esmu dzirdējusi arī...

Ilze 18.08.2014. 17:06

Ziņas

Kaspars Reitups izcīna Baltijas labākā someljē titulu 20.10.14

Piektdien, 17.oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, sīvā cīņā par labāko Baltijas valstu someljē tika atzīts Latvijas pārstāvis – restorāna “Vincents” vīnzinis Kaspars Reitups. Otrajā vietā šajās divu dienu sacensībās ierindojās Igaunijas Someljē asociācijas pasniedzējs Kristjans Markī, bet trešo vietu izcīnīja „Liviko HoReCa” tirdzniecības pārstāvis Karels Veski no Igaunijas.

Šodien Rīgā tiks noskaidrots 2014. gada labāko Baltijas someljē 17.10.14

Šodien, 17. oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, tiks noteikts Baltijas valstu labākais someljē. Rīgā, divu dienu sacensību ietvaros, par šo titulu cīnīsies labākie someljē no visām Baltijas valstīm. Dalībnieku zināšanas un prasmes vērtēs starptautiska žūrija, ko šogad vada Austrijas Someljē savienības prezidente un Starptautiskās Someljē asociācijas izglītības komisijas vadītāja Annemarija Foidla.

Rīgā notiks praktisks seminārs par Tiešās pirkšanas pulciņa dibināšanu 16.10.14

Jau šo sestdien, 18. oktobrī, no 11:00 – 15:00, biedrības Homo ecos telpās, Rīgā, Ernestīnes ielā 12, notiks pirmais seminārs Personīgi. Ēdiens., kura dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar neformālās Tiešās pirkšanas kustības darbību un piedalīties aktivitātēs, kas ilustrēs kā praktiski noris pasūtījumi Tiešās pirkšanas pulciņos.

Valmiermuižas alus darītava sāk brūvēt graudu iesala dzērienu no Latvijas graudiem 15.10.14

“Valmiermuižas alus” sācis brūvēt bezalkoholisku Latvijas graudu iesala dzērienu ar  nosaukumu “Zelta zirgs” sadarbībā ar kooperatīvai sabiedrībai “Latraps” piederošo iesalnīcu Staļģenē, kas Valmiermuižas alus darītavai piegādā saldos miežu iesala graudus.

Rīgā notiks praktiskais seminārs ar mērķi dibināt Tiešās pirkšanas pulciņus 13.10.14

18. oktobrī, no 11:00 – 15:00, biedrības Homo ecos telpās, Rīgā, Ernestīnes ielā 12, notiks bezmaksas seminārs Personīgi. Ēdiens., kura apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar neformālās Tiešās pirkšanas kustības darbību, kā arī uzzināt par to, kāda ir mūsdienu pārtikas ražošanas sistēmas ietekme uz vidi un mums.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos