Konservēšanas padomi Kā vārīt želeju

Konservēšanas padomi
Kā vārīt želeju 28.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lieliskas želejas – dzidras un stingras.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Liec ogas katlā kopā ar receptē paredzēto ūdens daudzumu un uz lielas liesmas uzvāri. Līdzko burbuļo, nogriez mazāku liesmu un turpini vārīt.

  • āboli + plūmes = 20–25 minūtes;
  • ērkšķogas, vīnogas, upenes, jāņogas = 10 minūtes.

3. Lej visu masu marlē vai plānā kokvilnas audumā un liec notecēt vismaz 6 h, bet vislabāk 12 h. Izdomā vietu, kur varētu pakārt marli un apakšā palikt trauku, kurā notek šķidrums. Ļauj šķidrumam notecēt dabīgi, to nespiežot, jo spiešanas rezultātā želeja var kļūt duļķaina.
4. Kad viss šķidrums notecējis, nomēri, cik daudz šķidruma ir, lai zinātu, cik jāpievieno cukura. Lej šķidrumu katlā. Pievieno cukuru, cik noteikts receptē, bet vidēji tas varētu būt 500 g cukura uz 600 ml sulas. Nedaudz precīzāk:

  • āboli un ērkšķogas – apmēram 240 g uz 250 ml sulas;
  • upenes, jāņogas, plūmes, vīnogas – apmēram 180 g uz 250 ml sulas.

5. Liec vārīties un, visu laiku maisot, vāri, līdz cukurs izkusis.
6. Tad pagriez lielu liesmu un vāri. Nosmel jebkuras putas, kas parādās, lai virsma ir tīra.
7. Pārbaudi gatavību, uzliekot nelielu daudzumu uz trauka, kurš pirms tam pabijis saldētavā. Ieliec trauku atpakaļ saldētavā uz minūti un tad paskaties, cik stingra ir želeja. Tai nevajadzētu tecēt, bet būt stingrai.
8. Ja pārbaudot liekas, ka želeja ir par šķidru, tad liec atkal vārīties un pārbaudi vēl pēc 5 minūtēm.
9. Kad želeja ledus traukā ir gana stingra, tad pildi sterilizētās burkās un aizvāko.

Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Konservēšanas padomi
Gatavojot sāļos konservus
18.07.12

Konservējot var izmantot dažādu veidu cukurus, bet tieši čatnijiem un dārzeņu salātu konserviem (relish) lieliski piestāv kāds no brūnajiem cukuriem – muskovado, Demeraras vai kāds cits brūnais. No brūnajiem visbiežāk ieteicams izmantot gaišos brūnos, ja vien receptē nav noteikts citādi. Ja tomēr gatavo vieglākus dārzeņu salātus (relish), tad par pamatu, tāpat kā džemiem, izmanto balto cukuru...

Vairāk

„Silit” – trauki iedvesmai virtuvē 17.04.13

Dzīvi skaistāku padara tieši vienkāršas un ikdienišķas lietas. Skaisti un funkcionāli virtuves piederumi ir viena no tām. Labs ēdiena gatavošanai paredzēts katls un kvalitatīvi produkti garantē jauku laika pavadīšanu , un rada iespēju padarīt dzīvi pēc iespējas patīkamāku...

Vairāk

Grilēts ēdiens tiešām garšo labāk 12.07.11

Grilētai gaļai, zivij, dārzeņiem vai jebkuram citam ēdienam vienmēr bijusi kaut kāda sava veida burvība. Vai tas ir tāpēc, ka šādu ēdienu neēdam bieži, vai tāpēc, ka tas prasa vairāk nekā ierastā mājas plīts virsma un cepeškrāsns? Vai arī tāpēc, ka iznākums ir tik atšķirīgs, apburot ar savu īpašo aromātu un garšu. Un, protams, process. Bet, lai uz grila varētu ne tikai pagatavot ātri gatavojamus un ierastus gabalus...

Vairāk

Mans Itālijas šarms un kur to dabūt Latvijā 13.09.12

Jā, Itālijai ir savs ļoti spēcīgs šarms. Dažreiz tas mēdz būt negatīvs, bet pārsvarā pozitīvs, jo īpaši, ja runa ir par ēdienu. Tomēr, lai šarms tiešām būtu, ir jāzina, kur un kā to dabūt, kas bieži vien, neesot Itālijā, ir visgrūtākais. Ne jau visi spēj atvest uz Latviju maigāko, saldāko un svaigāko burratas sieru, ne visi tirgotāji zina, kas ir laba bifeļpiena mocarella, nemaz nesaskatot starpību starp govs un bifeļpiena radiniekiem...

Vairāk

Sāc saldēt jeb gatavojies ziemai 18.07.12

Vasara ir laiks, kad vajadzētu ne tikai ogas, augļus un dārzeņus ēst, uzņemot maksimāli daudz vitamīnu sezonā, bet arī sākt saldēt visu šo ziemai. Lai gan mums ļoti garšo ievārījumi, tomēr tas ir našķis, piedeva, kas papildināta ar daudz cukura, bet svaigi saldēti produkti saglabā daļu vitamīnu, atrodoties arī saldētavā un priecējot mūs visu ziemu. Un tiem, kuriem dārzā viss kas aug vairāk, nekā spēj apēst, šis ir viens no veidiem, kā neko nemest ārā un visu saglabāt pēc iespējas labākā un veselīgākā stāvoklī...

Vairāk

Jāņi – latviskie pagānu svētki 18.06.12

Jāņi ir latviski svētki. Gan tradīciju, gan ēdienkartes dēļ. Ziemassvētkos arī ēdam tradicionālus ēdienus, taču to vienlaikus dara visā pasaulē, bet Jāņi, ko dažkārt sauc par Līgo svētkiem, ir īpaši ar to, ka tos nesvin visas tautas, un, ja arī svin – tas varbūt ir kas līdzīgs, bet noteikti ne tas pats. Ir ģimenes, kurās Līgo svētkos ievēro senču tradīcijas, ietērpjas tautas tērpos un dzied līgo dziesmas, bet citās svētku centrā ir ugunskurs, šašliks, alus un citas izpriecas. Interesanti, kā, pielāgojoties mūsdienu apstākļiem, šie pagānu svētki mainījušies...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst DELFI

Ekoloģiska gaļa

liellopu gaļa hereford.lv

kaspars 27.08.2014. 08:06

Brančs

Illy, protams, ir branča klasika, ar to nevar nošaut greizi. Esmu dzirdējusi arī...

Ilze 18.08.2014. 17:06

Ekoloģiska gaļa

Sveiki!
Vēlos noskaidrot, kur jūs pērkat ekoloģisku un pārbaudīti labu gaļu no...

Ilze 13.08.2014. 12:58

Brančs

Vai Fazendā ir brančs? Neesmu par to dzirdējusi. Vai arī ir īpaša brokastu...

Samanta 16.07.2014. 11:45

Ziņas

„Riga Food 2014” medaļas sadalītas! 05.09.14

Pārtikas ražotāji un meistari starptautiskās pārtikas izstādes „Riga Food 2014” laikā sacentās par “Riga Food” medaļām izcilas kvalitātes pārtikas produktu konkursos – šogad tika vērtēti maizes, medus un piena produkti. Konkursu uzvarētāji tika apbalvoti „Riga Food 2014” atklāšanas ceremonijā 4. septembrī.

Par konkursa "Latvijas Gada vīns 2014" tituliem cīnīsies 450 vīni no visas pasaules 04.09.14

Konkursam „Latvijas Gada vīns 2014”, kas pirmoreiz noteiks labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, pieteikti 450 vīni. Lai noteiktu Top 50, kā arī piešķirtu „Zelta”, „Sudraba”, „Bronzas” un „Vērts nogaršot” medaļas, starptautiska žūrija no 4.-6. septembrim Rīgā restorānā „Bibliotēka N˚1” ar aizklātām etiķetēm degustēs un vērtēs konkursam iesniegtos dzirkstošos, baltos, sarkanos, deserta un stiprinātos vīnus.

GODĪGĀ TIRDZNIECĪBA IZSTĀDĒ RIGA FOOD 2014
Biedrība “Zaļā Brīvība” aicina apmeklēt Godīgās tirdzniecības stendu
04.09.14

Godīgā tirdzniecība ir alternatīva tirdzniecības sistēma, kuras ietvaros attīstības valstu ražotāji var saņemt godīgu samaksu par savu darbu – izaudzēto kakao, tēju, banāniem, izgatavotajiem priekšmetiem un izejmateriāliem – kopā vairāk kā 1000 dažādiem produktiem. Par produktu, kurš ir sertificēts Godīgās tirdzniecības sistēmā, tā ražotājs vai audzētājs saņem stabilu samaksu, jo ir samazināts starpnieku skaits un noslēgti ilgtermiņa līgumi. Biedrība “Zaļā Brīvība” izstādē Riga Food 2014 iepazīstinās ar Godīgās tirdzniecības sistēmu un Godīgās tirdzniecības produktiem, kuri pieejami Latvijā. Tāpat šogad Baltijas valstīs norisināsies informatīva un izglītojoša kampaņa par Godīgo Tirdzniecību, par kuru arī varēs uzzināt izstādē.

Pavāri cīnās par Reaton zelta pavārnīcu un titulu „Latvijas 2014.gada pavārs” 04.09.14

Šo piektdien, 5.septembrī pavāri no visas Latvijas rādīs savu meistarību ikgadējā pavārmākslas konkursā „Latvijas 2014. gada pavārs” izstādes Riga Food 2014 laikā. Konkursa mērķis ir popularizēt un attīstīt pavārmākslu Latvijā, balstoties uz ”Mūsdienu Latvijas virtuves manifestu”.

Daumants Kalniņš un Ieva Kemlere ļaujas garšas baudām Gastronomijas festivālā! 04.09.14

Talantīgais džeza dziedātājs Daumants Kalniņš kopā ar šarmanto dejotāju Ievu Kemleri Gastronomijas festivālu atklāja restorānā „Čarlstons” un atzina, ka tā ir ideāla vieta vakariņām divvientulībā.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos