Konservēšanas padomi Kā vārīt želeju

Konservēšanas padomi
Kā vārīt želeju 28.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lieliskas želejas – dzidras un stingras.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Liec ogas katlā kopā ar receptē paredzēto ūdens daudzumu un uz lielas liesmas uzvāri. Līdzko burbuļo, nogriez mazāku liesmu un turpini vārīt.

  • āboli + plūmes = 20–25 minūtes;
  • ērkšķogas, vīnogas, upenes, jāņogas = 10 minūtes.

3. Lej visu masu marlē vai plānā kokvilnas audumā un liec notecēt vismaz 6 h, bet vislabāk 12 h. Izdomā vietu, kur varētu pakārt marli un apakšā palikt trauku, kurā notek šķidrums. Ļauj šķidrumam notecēt dabīgi, to nespiežot, jo spiešanas rezultātā želeja var kļūt duļķaina.
4. Kad viss šķidrums notecējis, nomēri, cik daudz šķidruma ir, lai zinātu, cik jāpievieno cukura. Lej šķidrumu katlā. Pievieno cukuru, cik noteikts receptē, bet vidēji tas varētu būt 500 g cukura uz 600 ml sulas. Nedaudz precīzāk:

  • āboli un ērkšķogas – apmēram 240 g uz 250 ml sulas;
  • upenes, jāņogas, plūmes, vīnogas – apmēram 180 g uz 250 ml sulas.

5. Liec vārīties un, visu laiku maisot, vāri, līdz cukurs izkusis.
6. Tad pagriez lielu liesmu un vāri. Nosmel jebkuras putas, kas parādās, lai virsma ir tīra.
7. Pārbaudi gatavību, uzliekot nelielu daudzumu uz trauka, kurš pirms tam pabijis saldētavā. Ieliec trauku atpakaļ saldētavā uz minūti un tad paskaties, cik stingra ir želeja. Tai nevajadzētu tecēt, bet būt stingrai.
8. Ja pārbaudot liekas, ka želeja ir par šķidru, tad liec atkal vārīties un pārbaudi vēl pēc 5 minūtēm.
9. Kad želeja ledus traukā ir gana stingra, tad pildi sterilizētās burkās un aizvāko.

Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Dārzeņu gatavošanas tabula 12.07.11

Norādītie grilēšanas laiki ir tikai aptuveni, jo tie ir atkarīgi gan no tā, kāda ir temperatūra ārā, gan no tā, kāda ir gaļa un kāda gatavība tev patīk (tas attiecas uz jēra un liellopa gaļām)...

Vairāk

Glābiņš karstā vasarā – Andalūzijas gaspačo 19.04.12

Gaspačo ir tomātu aukstā zupa. To noteikti zinās ikviens, kurš jelkad ir pakavējies pie kādas žurnālā vai grāmatā piedāvātas gaspačo receptes un koši sarkana zupas šķīvja bildes. Un recepšu patiešām ir daudz. Bet vai jūs zināt, kāds ir tradicionāls gaspačo un kā tas radies? No kurienes cēlies vārds gazpacho (portugāļiem gaspacho), nav vienotas versijas – daži to saista ar portugāļu gaspacho...

Vairāk

Kā, ko un cik ilgi grilēt 09.08.11

Lai gan grilēšana daudziem liekas kā tāda papildu nodarbe „tusiņu” laikā, kad pietiek uzmest gaļu, zivis vai dārzeņus uz restēm, lai tā sanāktu garda, tas tomēr ir aplams priekšstats. Kaut vai tāpēc, ka bieži vien paši brīnāmies, kāpēc grila restorānos vai bāros, vai pie kāda cilvēka mājās, kas gatavošanu uz grila neuzskata par „tusiņu”, rezultāts vienmēr ir sulīgāks, aromātiskāks un maigāks...

Vairāk

Liktenīgais gads 07.10.11

Vai esat redzējuši „Simpsonu” multenītes sēriju, kurā Bārtam iemāna vīnu, kam pieliets antifrīzs? It kā jau nekā īpaša – kārtējā smieklīgā multfilmas epizode, taču šai epizodei ideja ir ņemta no pavisam nopietna un, varētu teikt, arī traģiska notikuma. Runa ir par tā saucamo „Antifrīza skandālu”, kas atklātībā nāca 1985. gadā Vācijā un Austrijā. Daudz ir runāts un rakstīts par to, bet ne Latvijas medijos, tādēļ gribas pastāstīt...

Vairāk

Franču vīni 04.04.11

Daudziem vīns sākas ar Franciju, lai gan Eiropas teritorijā vīnu sākotnēji sāka taisīt Grieķijā un Itālijā, taču franču vīns šodien ražotājiem visā pasaulē ir etalons, bet patiesiem vīna cienītājiem – vīna gardums. Gribētos atzīmēt, ka franču vīnogu šķirnes audzē un izmanto visā pasaulē, bet augstvērtīgie Bordo un Burgundijas vīni ir paši vērtīgākie un dārgākie paraugi vīnu tirgū. Francijas vīni ir franču tautas kultūras, vēstures un tradīciju iemiesojums.

Vairāk

„Ko pirksi, to cepsi” – piparkūku mīklas 09.12.10

Brīnišķīgs ir tas laiks, kad mājās ienāk piparkūku aromāts, jo tad ikviens no mums zina, ka tuvojas Ziemassvētki. Dažādu saldu un iemīļotu smaržu laiks, kad domājam par dāvanām, cepam piparkūkas, ēdam mandarīnus un baudām ziemas baltumu un aukstumu. Jā, un viena no Ziemassvētku neatņemamām sastāvdaļām ir piparkūkas un to aromāts visā mājā. Protams, ne visiem ir laiks un vēlme cept pašiem un vēl jo vairāk...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst

Vīns dāmai!

Mēs ar draudzenēm esam iecienījušas dažadus rozā vīnus. Tieši šī vidusceļa...

Ilze 30.12.2014. 11:16

Vīns dāmai!

Svarīgākais, ko vajadzētu mēģināt noskaidrot iepriekš, vai dāmai labāk patīk...

amanda 30.12.2014. 10:27

Vīns dāmai!

Sveiki!
Neesmu vīna eksperts, tāpēc jautāju pēc padoma.
Ir kāds universāls...

Kārlis 29.12.2014. 11:14

Ekoloģiska gaļa

Es arī šad tad no hereford,bet man tie komplekti šķiet pārāk lieli un...

Andis 18.12.2014. 19:09

Ziņas

Iittala Ruutu vāžu un Aito plauktu kolekcijas saņem iF dizaina balvas 11.02.15

Iittala ir lepna paziņot, ka kompānijas nesen tirgū laistie produkti ir saņēmuši starptautisku atzinību. Ronana un Ervana Buruleku (Ronan un Erwan Bouroullec) veidotā Ruutu vāžu kolekcija un Sesīlijas Mancas (Cecilie Manz) radītā Aitio plauktu un priekšmetu uzglabāšanas kolekcija ieguvušas 2015.gada iF dizaina balvas. Šie apbalvojumi papildina garo Iittala dizaina atzinības vēsturi.

Latvijas iedzīvotāji neizprot, kas ir bioloģiska pārtika 20.01.15

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija kampaņas BioLoģiski! ietvaros pagājušā gada nogalē veica iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu, kāda ir Latvijas iedzīvotāju izpratne par bioloģisko pārtiku un tās lietošanas paradumi. Aptauja, kurā piedalījās vairāk kā 1000 respondenti, atklāja, ka lielākajai daļai ir nepilnīga izpratne par bioloģisko pārtiku, tajā pašā laikā cilvēki uzskata, ka tādu lieto. Tāpat aptauja parādīja, ka cilvēki Latvijā maz pazīst Eiropas Savienības ekomarķējumu – zaļo ekolapiņu, kas ir vienīgais marķējums, kurš garantē bioloģiskās lauksaimniecības principu ievērošanu produkta audzēšanā un ražošanā.

Ievieš atpazīstamības zīmi „100% Latvijā audzēts dzīvnieks”  13.01.15

Lai Latvijas iedzīvotāji veikalu plauktos varētu atpazīt vietējo vistas gaļas produkciju, kas izgatavota tikai no Latvijā audzētu vistu gaļas, Latvijas vadošie putnu gaļas ražotāji AS “Putnu fabrika Ķekava” (PF “Ķekava”) un SIA “Lielzeltiņi” ieviesuši atpazīstamības zīmi “100% Latvijā audzēts dzīvnieks”. Tā apliecinās, ka vistas gaļa ir vietējas izcelsmes - dzīvnieks audzēts Latvijā, ievērojot Eiropas Savienības regulas un Latvijas likumdošanas prasības.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos