Konservēšanas padomi Pektīna daudzums ogās un augļos

Konservēšanas padomi
Pektīna daudzums ogās un augļos 29.07.12

Šī ir neliela tabula ar visvairāk izmantotajiem augļiem un ogām. Tabula sadalīta trīs daļās, lai parādītu, kurā no kategorijām ietilpst tavs iecienītais auglis un oga un kā rīkoties, to vārot, lai pārvērstu ievārījumā, džemā vai želejā.

„Daudz” nozīmē, ka, gatavojot ar šiem produktiem, tu vari nepievienot pektīnu vai cukuru ar pektīnu, jo augstais pektīna saturs pašā produktā ļaus tam labi saželēt.

„Vidēji” – ilgāk vārot, pektīnu vari nepievienot, bet, ja gribi vārīt īsāku laiku, tad pievieno gan skābi, gan pektīnu vai daļēji cukuru ar pektīnu.

„Maz” – vārot ievārījumu vai želeju ar šiem augļiem, ieteicams pievienot cukuru ar pektīnu, tīru pektīnu, lai vārītu īsāku laiku un saglabātu kādu daļu krāsas un vitamīnu, vai arī tev būs jāvāra ļoti ilgi. Turklāt noteikti pievieno arī kādu skābumu – citrona sulu vai citronskābi.

Daudz Vidēji Maz
Skābi vai negatavi āboli Gatavi āboli Saldie ķirši
Stingras upenes Gatavas upenes Nektarīni
Dzērvenes Skābie ķirši Persiki
Ērkšķogas Plūškoka augļi Aprikozes
Dārza vīnogas Pīlādži Mellenes
Cidonijas Mellenes Zemenes
Stingras plūmes Kazenes Avenes

Citrusaugļi KOPĀ ar mizām
(pašiem augļiem – vidēji)

Citrusaugļi bez mizām Meža zemenes
Jāņogas   Plūmes
Aronijas   Bumbieri
Brūklenes   Vīģes
    Lācenes


Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Amerikāņu zinfomānija 02.04.13

Zinfandel jeb vienkārši Zin, kā to sauc paši amerikāņi, precīzāk – kalifornieši, Amerikā uzskata par savu nacionālo vīnogu šķirni. Zinātniskie pētījumi norāda uz šīs šķirnes līdzību, arī pēc izcelsmes, ar Eiropas pēctečiem. Bet Zinfandel – tas ir kaut kas vairāk nekā vienkārši aizgūta vīnogu šķirne, tā ir Jaunās Pasaules vīndarīšanas simbols, jo šī šķirne, kaut arī tās saknes meklējamas Eiropā, pateicoties tieši amerikāņu vīndariem, ieguvusi savu stabilo un spilgto stilu...

Vairāk

Franču leģendas Eiropas turneja. Kruasāns 19.10.12

Vai tu esi kādreiz aizdomājies par to, kā smaržo rīts? Tas smaržo, tikai katrā vietā un katram citādi. Londonā – pēc kraukšķīga bekona un omletes, Berlīnē – pēc svaigām bulciņām, Parīzē – pēc kafijas, sviesta un kruasāniem. Rīts saulains un nesteidzīgs, gaisā vēl jūtams svaigums, bet jau var sajust saules smaržu. Pie maziem apaļiem galdiņiem sānu pie sāna sēž agrie „putniņi”, kas bauda savu pirmo kafiju un vēl siltu kruasānu. Tas garšo pēc sviesta. Tas garšo pēc saules. Tā sākas diena. Diena Francijā...

Vairāk

Zivs un jūras produktu grilēšanas tabula 10.07.11

Norādītie grilēšanas laiki ir tikai aptuveni, jo tie ir atkarīgi gan no tā, kāda ir temperatūra ārā, gan no tā, kāda ir gaļa un kāda gatavība tev patīk (tas attiecas uz jēra un liellopa gaļām). Par to, kas ir tiešā un netiešā grilēšanas metode, kā sagatavot un darboties ar grilu, skatīt šeit. Par to, kā grilēt dažādus citus gabalus un kā tos sagatavot, skatīt šeit.

Vairāk

„Ko pirksi, to cepsi” – piparkūku mīklas 09.12.10

Brīnišķīgs ir tas laiks, kad mājās ienāk piparkūku aromāts, jo tad ikviens no mums zina, ka tuvojas Ziemassvētki. Dažādu saldu un iemīļotu smaržu laiks, kad domājam par dāvanām, cepam piparkūkas, ēdam mandarīnus un baudām ziemas baltumu un aukstumu. Jā, un viena no Ziemassvētku neatņemamām sastāvdaļām ir piparkūkas un to aromāts visā mājā. Protams, ne visiem ir laiks un vēlme cept pašiem un vēl jo vairāk...

Vairāk

Pārziemotāji: ziemcietīgie dārzeņi un garšaugi 26.04.10

Lai gan lielākā daļa dārzeņu, augu, garšvielu un citu dārza brīnumu ir jāsēj katru gadu, ir arī tādi, kuri mums šīs rūpes atņem un kurus pietiek iesēt vienreiz, lai to sēklas vairs veikalā nevajadzētu iegādāties. Šo izturību un drosmi stāties pretī ziemai ir pārbaudījusi mūsu audzēšanas speciāliste Anna Šmite, „Slow Food” biedrības biedrs.

Vairāk

Svaigēšana (Raw Food) 03.03.13

Svaigēšana (Raw Food), iespējams, ir viena no ekstremālākajām diētām, kas šobrīd pasaulē gūst arvien lielāku popularitāti. To izmanto kā attīrīšanās programmu ķermeņa svara noregulēšanai, veselības nostiprināšanai un sakopšanai un vienkārši kā veselīga un dabiska dzīvesveida sastāvdaļu. Tās popularitāte aug līdz ar interesi un rūpēm par ekoloģiski tīru vidi un tai atbilstošu dzīvesveidu. Vadoties pēc savām interesēm, daži pievēršas tai periodiski uz neilgu laiku, citi savukārt iekļauj to savā ikdienā...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst

Vīns dāmai!

Mēs ar draudzenēm esam iecienījušas dažadus rozā vīnus. Tieši šī vidusceļa...

Ilze 30.12.2014. 11:16

Vīns dāmai!

Svarīgākais, ko vajadzētu mēģināt noskaidrot iepriekš, vai dāmai labāk patīk...

amanda 30.12.2014. 10:27

Vīns dāmai!

Sveiki!
Neesmu vīna eksperts, tāpēc jautāju pēc padoma.
Ir kāds universāls...

Kārlis 29.12.2014. 11:14

Ekoloģiska gaļa

Es arī šad tad no hereford,bet man tie komplekti šķiet pārāk lieli un...

Andis 18.12.2014. 19:09

Ziņas

Iittala Ruutu vāžu un Aito plauktu kolekcijas saņem iF dizaina balvas 11.02.15

Iittala ir lepna paziņot, ka kompānijas nesen tirgū laistie produkti ir saņēmuši starptautisku atzinību. Ronana un Ervana Buruleku (Ronan un Erwan Bouroullec) veidotā Ruutu vāžu kolekcija un Sesīlijas Mancas (Cecilie Manz) radītā Aitio plauktu un priekšmetu uzglabāšanas kolekcija ieguvušas 2015.gada iF dizaina balvas. Šie apbalvojumi papildina garo Iittala dizaina atzinības vēsturi.

Latvijas iedzīvotāji neizprot, kas ir bioloģiska pārtika 20.01.15

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija kampaņas BioLoģiski! ietvaros pagājušā gada nogalē veica iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu, kāda ir Latvijas iedzīvotāju izpratne par bioloģisko pārtiku un tās lietošanas paradumi. Aptauja, kurā piedalījās vairāk kā 1000 respondenti, atklāja, ka lielākajai daļai ir nepilnīga izpratne par bioloģisko pārtiku, tajā pašā laikā cilvēki uzskata, ka tādu lieto. Tāpat aptauja parādīja, ka cilvēki Latvijā maz pazīst Eiropas Savienības ekomarķējumu – zaļo ekolapiņu, kas ir vienīgais marķējums, kurš garantē bioloģiskās lauksaimniecības principu ievērošanu produkta audzēšanā un ražošanā.

Ievieš atpazīstamības zīmi „100% Latvijā audzēts dzīvnieks”  13.01.15

Lai Latvijas iedzīvotāji veikalu plauktos varētu atpazīt vietējo vistas gaļas produkciju, kas izgatavota tikai no Latvijā audzētu vistu gaļas, Latvijas vadošie putnu gaļas ražotāji AS “Putnu fabrika Ķekava” (PF “Ķekava”) un SIA “Lielzeltiņi” ieviesuši atpazīstamības zīmi “100% Latvijā audzēts dzīvnieks”. Tā apliecinās, ka vistas gaļa ir vietējas izcelsmes - dzīvnieks audzēts Latvijā, ievērojot Eiropas Savienības regulas un Latvijas likumdošanas prasības.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos