Konservēšanas padomi Pektīna daudzums ogās un augļos

Konservēšanas padomi
Pektīna daudzums ogās un augļos 29.07.12

Šī ir neliela tabula ar visvairāk izmantotajiem augļiem un ogām. Tabula sadalīta trīs daļās, lai parādītu, kurā no kategorijām ietilpst tavs iecienītais auglis un oga un kā rīkoties, to vārot, lai pārvērstu ievārījumā, džemā vai želejā.

„Daudz” nozīmē, ka, gatavojot ar šiem produktiem, tu vari nepievienot pektīnu vai cukuru ar pektīnu, jo augstais pektīna saturs pašā produktā ļaus tam labi saželēt.

„Vidēji” – ilgāk vārot, pektīnu vari nepievienot, bet, ja gribi vārīt īsāku laiku, tad pievieno gan skābi, gan pektīnu vai daļēji cukuru ar pektīnu.

„Maz” – vārot ievārījumu vai želeju ar šiem augļiem, ieteicams pievienot cukuru ar pektīnu, tīru pektīnu, lai vārītu īsāku laiku un saglabātu kādu daļu krāsas un vitamīnu, vai arī tev būs jāvāra ļoti ilgi. Turklāt noteikti pievieno arī kādu skābumu – citrona sulu vai citronskābi.

Daudz Vidēji Maz
Skābi vai negatavi āboli Gatavi āboli Saldie ķirši
Stingras upenes Gatavas upenes Nektarīni
Dzērvenes Skābie ķirši Persiki
Ērkšķogas Plūškoka augļi Aprikozes
Dārza vīnogas Pīlādži Mellenes
Cidonijas Mellenes Zemenes
Stingras plūmes Kazenes Avenes

Citrusaugļi KOPĀ ar mizām
(pašiem augļiem – vidēji)

Citrusaugļi bez mizām Meža zemenes
Jāņogas   Plūmes
Aronijas   Bumbieri
Brūklenes   Vīģes
    Lācenes


Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Sāc saldēt jeb gatavojies ziemai 18.07.12

Vasara ir laiks, kad vajadzētu ne tikai ogas, augļus un dārzeņus ēst, uzņemot maksimāli daudz vitamīnu sezonā, bet arī sākt saldēt visu šo ziemai. Lai gan mums ļoti garšo ievārījumi, tomēr tas ir našķis, piedeva, kas papildināta ar daudz cukura, bet svaigi saldēti produkti saglabā daļu vitamīnu, atrodoties arī saldētavā un priecējot mūs visu ziemu. Un tiem, kuriem dārzā viss kas aug vairāk, nekā spēj apēst, šis ir viens no veidiem, kā neko nemest ārā un visu saglabāt pēc iespējas labākā un veselīgākā stāvoklī...

Vairāk

Bez glutēna un garšīgi 18.09.13

Bezglutēna ēdienam, tieši tāpat kā glutēnu saturošam ēdienam, ir jābūt garšīgam, jo ikviens no mums ir pelnījis ēst garšīgi un ar baudu. Tāpēc šomēnes par dažiem produktiem, kas šo baudu sniegs – pavisam droši, un mēs par to atbildam.

Vairāk

Atjaunošanās un bauda 07.05.13

Pavasaris ir laiks nobaudīt kaut ko labu, kas nedaudz pabarot organismu, atjaunot to, bet neaizmirstot par ikdienas baudu.

Vairāk

Neierasts un pārsteidzošs salikums 20.09.12

Svaigas pašmāju bietes, tikko sākušās plūmes, nedaudz rozmarīna, timiāna un smaržīgo piparu, no kā beigās top skaistas krāsas un ļoti garšīgs ievārījums, kurš vēl vairāk izceļas, kad to bauda kopā ar brī sieru un rupjmaizes grauzdiņiem. Bet vīnam šis ir grūts salikums. Tomēr pateicoties šīm dažādajām garšām, kas ir ēdienā, arī vīna spektrs, kurš patiesībā labi ar to sader, ir gana plašs un visām gaumēm...

Vairāk

Domā, ko ēd, jo ne vienmēr Tu ēd to, ko domā! 15.12.14

Arvien nozīmīgāku vietu mūsu dzīvē ieņem veselīgs dzīvesveids un veselīga domāšana, un visbiežāk uzturs un fiziskās aktivitātes ir tie, kam pirmajiem pievēršam uzmanību, ja vēlamies mainīt savus ikdienas paradumus.

Vairāk

Ko ēd korejieši? 1.daļa 29.02.12

Pirms ķeramies klāt īstena korejieša ēdienkartes analīzei, būtu vietā pavisam īss ieskats šīs zemes vēsturē, jo tā parāda, kā laika gaitā veidojies tas, ko šodien pasaule pazīst kā korejiešu virtuvi. Aizvēsturiskie laiki (senākās liecības par homo sapiens klātbūtni mūsdienu Korejas teritorijā saglabājušās no paleolīta, apm. 10 000 gadu p.m.ē.) aizritējuši bez īpašām atšķirībām no vairuma citu zemju – tālie senči nodarbojušies ar medībām, zveju, augu vākšanu...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst

par KitchenAid

Varbūt kādam/ai interesē KitchenAid virtuves kombains KFP1644. Jauns, iepakojumā ar...

Rūdolfs 25.07.2015. 21:31

Vīns dāmai!

Mēs ar draudzenēm esam iecienījušas dažadus rozā vīnus. Tieši šī vidusceļa...

Ilze 30.12.2014. 11:16

Vīns dāmai!

Svarīgākais, ko vajadzētu mēģināt noskaidrot iepriekš, vai dāmai labāk patīk...

amanda 30.12.2014. 10:27

Vīns dāmai!

Sveiki!
Neesmu vīna eksperts, tāpēc jautāju pēc padoma.
Ir kāds universāls...

Kārlis 29.12.2014. 11:14

Ziņas

Topošie pavāri sacentīsies bioloģisko recepšu konkursā “domā Loģiski! radi Bio!” 14.04.16

Lai veicinātu topošo ēdināšanas speciālistu izpratni par mūsdienu Latvijas garšas principiem un to izmantošanu ikdienas ēdināšanā, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija kampaņas BioLoģiski! ietvaros izsludina konkursu “domā Loģiski! radi Bio!”. Jaunajiem pavāriem jāizstrādā vienas nedēļas ēdienkarte sākumskolas skolēnu ēdināšanai, kurā tiek izmantoti bioloģiski produkti. Pavāru sniegumu vērtēs Latvijas izcilākie ēdināšanas speciālisti.

Santa Maria aicina pievienoties izaicinājumam ik dienu radīt daudzveidīgu un aizraujošu maltīti! 21.01.16

Ir tik neticami viegli ļauties rutīnai. Strādāt, ēst, gulēt un tā visu laiku no jauna. Ļaut vienai dienai saplūst ar nākamo. Ļaut katrai ēdienreizei kļūt par izdzīvošanas, nevis baudas mirkli.  Mēs pierodam gatavot pēc sen zināmām receptēm, un katra ēdienreize kļūst teju par refleksu. Pat nepamanot, ka ik dienas gatavojam vienu un to pašu.  Daudzi no mums atzīst, ka trūkst iztēles un iedvesmas, kad jāizlemj, ko konkrēti  gatavot pusdienām vai vakariņām.

Latvija aktīvi iesaistās iniciatīvā par par godīgas tirdzniecības prakses ievērošanu 25.11.15

Kā liecina 10.novembrī, Briselē publicēts ziņojums, negodīgai tirdzniecības praksei Eiropā ir tendence arvien pieaugt. Tā rezultātā par lētu pārtiku, īpaši banāniem, samaksā audzētāji un plantāciju strādnieki jaunattīstības valstīs. Šodien Eiropas Komisijas atbildīgajai pārstāvei Elžbetai Beņkovskai nodota petīcija ar vairāk nekā 61 000 savāktu parakstu par godīgu tropisko augļu tirdzniecību. Iniciatīvā par godīgu tropisko augļu tirdzniecību aktīvi iesaistījusies arī Latvija, savācot vairāk nekā 1400 iedzīvotāju parakstu.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos