Konservēšanas padomi Pektīna daudzums ogās un augļos

Konservēšanas padomi
Pektīna daudzums ogās un augļos 29.07.12

Šī ir neliela tabula ar visvairāk izmantotajiem augļiem un ogām. Tabula sadalīta trīs daļās, lai parādītu, kurā no kategorijām ietilpst tavs iecienītais auglis un oga un kā rīkoties, to vārot, lai pārvērstu ievārījumā, džemā vai želejā.

„Daudz” nozīmē, ka, gatavojot ar šiem produktiem, tu vari nepievienot pektīnu vai cukuru ar pektīnu, jo augstais pektīna saturs pašā produktā ļaus tam labi saželēt.

„Vidēji” – ilgāk vārot, pektīnu vari nepievienot, bet, ja gribi vārīt īsāku laiku, tad pievieno gan skābi, gan pektīnu vai daļēji cukuru ar pektīnu.

„Maz” – vārot ievārījumu vai želeju ar šiem augļiem, ieteicams pievienot cukuru ar pektīnu, tīru pektīnu, lai vārītu īsāku laiku un saglabātu kādu daļu krāsas un vitamīnu, vai arī tev būs jāvāra ļoti ilgi. Turklāt noteikti pievieno arī kādu skābumu – citrona sulu vai citronskābi.

Daudz Vidēji Maz
Skābi vai negatavi āboli Gatavi āboli Saldie ķirši
Stingras upenes Gatavas upenes Nektarīni
Dzērvenes Skābie ķirši Persiki
Ērkšķogas Plūškoka augļi Aprikozes
Dārza vīnogas Pīlādži Mellenes
Cidonijas Mellenes Zemenes
Stingras plūmes Kazenes Avenes

Citrusaugļi KOPĀ ar mizām
(pašiem augļiem – vidēji)

Citrusaugļi bez mizām Meža zemenes
Jāņogas   Plūmes
Aronijas   Bumbieri
Brūklenes   Vīģes
    Lācenes


Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Vasara. Salāti. Vīni 18.07.12

Vasara, vasara un vēlreiz – vasara! Svaigu un aromātisku zaļumu, salātu, tomātu, gurķu, kabaču un cukīni, jauno kartupeļu un, protams, ogu sezona! Vasaras tirdziņi jau sen “sazaļojuši” un piedāvā daudzveidīgu produktu klāstu vasaras salātiem! Lūk, daži ieteikumi, kā bagātināt tavu ikdienas maltīti ar glāzi vīna, tikpat aromātisku un vasarīgās noskaņās. Galvenais pamata princips vīna saderībai ar salātiem ir – jo svaigāki un aromātiskāki ir salāti, jo svaigākam un jaunākam jābūt vīnam...

Vairāk

Norvēģija – neskartā ēdienu zeme 04.07.12

Norvēģija – fjordu zeme, kas bagāta ar kalniem un upēm. Valsts ar neskartu un skaistu dabu, jo tajā ir tikai pieci miljoni iedzīvotāju uz vairāk nekā 385 km2, kas ir apmēram 6 reizes lielāka teritorija nekā Latvija. Taču nebūt ne tā siltākā zeme... Norvēģijas virtuve saistās ar zivīm, sevišķi lasi. Taisnība, ka tas ir svarīgs, taču zivs un citu jūras velšu pagatavošanas veidi šajā skandināvu valstī ir tik dažādi, ka ir vērts par Norvēģijas virtuvi pastāstīt vairāk...

Vairāk

Labas izvēles 07.06.13

Veikalos vienmēr atrodami produkti, kuri uzrunā vairāk par citiem un šķiet - tie jāpamēģina. Un, kad pamēģināti, tie sagādā baudu un rodas prieks par pirkumu. Tāds, ka gribas tos ieteikt arī citiem. Pagatavo brokastu auzu piena kokteili, konfektes, kuras uzdāvināt kādam svētkos, vakariņās pasniedz sviestā ceptu pikšu ar salviju un pērļu kuskusu un baudi...

Vairāk

Svaigi kūpināts 07.07.10

Lai gan mums, latviešiem, patīk kūpināta gaļa un zivis, reti kad sastopamies ar cilvēkiem, kuri tiešām paši arī kūpina to, ko ēd. Vai nu tāpēc, ka nezina kā, vai nav kur, vai ir slinkums un vieglāk nopirkt gatavu, vai arī ir kāds, kas kūpina tik labi, ka pašam pat nav jēgas ķerties klāt. Tomēr ir tādi cilvēki, kas to darītu, tikai nezina, kur un kādu iegādāties kūpinātavu...

Vairāk

Kādas garšas! 07.11.13

Ir grūti citādi raksturot katru no šiem dzērieniem, jo tie visi ir tik labi, ka lieliskākais veids, kā tev to saprast, ir – nogaršot. Sākot no sulas, kas dos veselību, līdz sīrupam – kas arī saprātīgā devā dod veselību, un ļoti daudz citu garšu, un tad nu līdz vīniem, kas dod neticamu piedzīvojumu degunam un garšas kārpiņām.

Vairāk

„Stockmann” veikalos īpašs piedāvājums Četrassezonas.lv aklo degustāciju uzvarētājiem arī februārī 04.02.13

Neticami, bet nu jau piekto mēnesi veikals „Stockmann” un mēs, „Četrassezonas.lv”, piedāvājam akciju, kam jau uzradušies pastāvīgi cienītāji un interesenti, jo nenoliedzami – piedāvājums ir labs. Labs, jo akcijas laikā tiek piedāvātas īpašas cenas vīniem, kas ieguvuši pirmās vietas „Četrassezonas.lv” aklajās degustācijās...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst DELFI

Chai

Jaunums, kas vairs nav nekāds jaunums! Nesen vienā no Rīgas kafijas tirgotavām acis...

Roberts 20.10.2014. 22:34

Brančs

Par dažām klasiskām vietām pēdējā laikā mainas viedokli, jo vairs nav tās...

Roberts 20.10.2014. 22:24

Ekoloģiska gaļa

liellopu gaļa hereford.lv

kaspars 27.08.2014. 08:06

Brančs

Illy, protams, ir branča klasika, ar to nevar nošaut greizi. Esmu dzirdējusi arī...

Ilze 18.08.2014. 17:06

Ziņas

Kaspars Reitups izcīna Baltijas labākā someljē titulu 20.10.14

Piektdien, 17.oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, sīvā cīņā par labāko Baltijas valstu someljē tika atzīts Latvijas pārstāvis – restorāna “Vincents” vīnzinis Kaspars Reitups. Otrajā vietā šajās divu dienu sacensībās ierindojās Igaunijas Someljē asociācijas pasniedzējs Kristjans Markī, bet trešo vietu izcīnīja „Liviko HoReCa” tirdzniecības pārstāvis Karels Veski no Igaunijas.

Šodien Rīgā tiks noskaidrots 2014. gada labāko Baltijas someljē 17.10.14

Šodien, 17. oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, tiks noteikts Baltijas valstu labākais someljē. Rīgā, divu dienu sacensību ietvaros, par šo titulu cīnīsies labākie someljē no visām Baltijas valstīm. Dalībnieku zināšanas un prasmes vērtēs starptautiska žūrija, ko šogad vada Austrijas Someljē savienības prezidente un Starptautiskās Someljē asociācijas izglītības komisijas vadītāja Annemarija Foidla.

Rīgā notiks praktisks seminārs par Tiešās pirkšanas pulciņa dibināšanu 16.10.14

Jau šo sestdien, 18. oktobrī, no 11:00 – 15:00, biedrības Homo ecos telpās, Rīgā, Ernestīnes ielā 12, notiks pirmais seminārs Personīgi. Ēdiens., kura dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar neformālās Tiešās pirkšanas kustības darbību un piedalīties aktivitātēs, kas ilustrēs kā praktiski noris pasūtījumi Tiešās pirkšanas pulciņos.

Valmiermuižas alus darītava sāk brūvēt graudu iesala dzērienu no Latvijas graudiem 15.10.14

“Valmiermuižas alus” sācis brūvēt bezalkoholisku Latvijas graudu iesala dzērienu ar  nosaukumu “Zelta zirgs” sadarbībā ar kooperatīvai sabiedrībai “Latraps” piederošo iesalnīcu Staļģenē, kas Valmiermuižas alus darītavai piegādā saldos miežu iesala graudus.

Rīgā notiks praktiskais seminārs ar mērķi dibināt Tiešās pirkšanas pulciņus 13.10.14

18. oktobrī, no 11:00 – 15:00, biedrības Homo ecos telpās, Rīgā, Ernestīnes ielā 12, notiks bezmaksas seminārs Personīgi. Ēdiens., kura apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar neformālās Tiešās pirkšanas kustības darbību, kā arī uzzināt par to, kāda ir mūsdienu pārtikas ražošanas sistēmas ietekme uz vidi un mums.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos