Konservēšanas padomi Kā vārīt ievārījumu

Konservēšanas padomi
Kā vārīt ievārījumu 18.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lielisks ievārījums vai džems.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Tālākai rīcībai ir iespējami divi veidi:

  • Vienā gadījumā ogas liec katlā un tās uzreiz vāri. Ja tu gatavo vieglas ogas, kā zemenes, avenes, mellenes, tad cukuru pievieno uzreiz. Ja gatavo cietākas ogas, kā ērkšķogas, upenes, jāņogas, brūklenes, dzērvenes, tad tās no sākuma apmēram 10–20 minūtes pavāri bez cukura un tikai tad pievieno cukuru.
  • Otrā gadījumā sagriez un sagatavo produktus, apber ar nepieciešamo daudzumu cukura un ļauj pastāvēt bļodā ar vāku. Ilgums atkarīgs no receptes – no 2 h līdz 24 h.
  • Jebkurā gadījumā, daži iesaka ogas vienmēr pirms vārīšanas saspaidīt, kas palīdz ātrāk izdalīties dabīgajam pektīnam.

3. Liec vārīties uz vidējas liesmas un visu laiku maisi, līdz cukurs pilnībā izkusis, apmēram 7 minūtes. Kad cukurs izkusis, pievieno citrona sulu, pektīnu vai abus, kas nepieciešams receptē. Samaisi.
4. Kad cukurs izkusis, citrona sula vai pektīns (ja to izmanto) pievienots, uzgriez lielu liesmu un ļauj, lai masa vārās. Redzēsi, ka masa katlā kāps uz augšu un tad lēnām noplaks. Vāri tik ilgi, cik noteikts receptē.
5. Kad ievārījums vārās, ar putu karoti noņem visas putas.
6. Pārbaudi gatavību, uzliekot nelielu ievārījuma daudzumu uz trauka, kurš pirms tam pabijis saldētavā. Ieliec trauku saldētavā atpakaļ uz minūti un tad paskaties, vai ievārījums ir stingrs vai vēl šķidrs. Tam nevajadzētu tecēt, bet būt stingram.
7. Tu redzēsi, ka tuvu gatavībai masa katlā nevis vārīsies, bet burbuļi it kā lēkās, un var gadīties, ka, ja katls atrodas tuvu sienai, visa siena būs netīra. Arī ievērosi, ka ap malām masa kļūs biezāka un samazināsies. Ja pārbaudot liekas, ka tā ir par šķidru, tad liec atkal vārīties un pārbaudi pēc vēl 5 minūtēm.
8. Kad masa ir stingra, pildi sterilizētās burkās un aizvāko.

Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Viognier ērkšķainais ceļš 07.06.12

Pēdējā laikā Viognier vīnogu šķirne kļūst arvien pieprasītāka un populārāka. Viognier ir kā zelta vidusceļš starp eļļainiem baltvīniem no Chardonnay un svaigiem no Sauvignon Blanc, un tieši šo potenciālu sāk atklāt vīndari entuziasti, kuri eksperimentē ar tādām senām vīnogu šķirnēm jaunajos vīna laukos...

Vairāk

Vēlīnās ražas vīns 14.10.12

Biezs, ar zeltainu nokrāsu, ar medus, žāvētu augļu un riekstu aromātu un bagātu garšas paleti – gluži kā dievīgs nektārs mutē kūst saldais vīns. Šāds apraksts noder izmeklētam baltajam deserta vīnam, kas ir gatavots no vēlās vīnogu ražas. Kā zināms, dabīgie deserta vīni maksā ļoti dārgi. Atbilde uz jautājumu, kāpēc cenas ir tik augstas, slēpjas šo vīnu ražošanā. Tas ir sarežģīts un darbietilpīgs process, kas prasa lielus izdevumus...

Vairāk

Kokogļu, gāzes vai Q grils. Kurš labāks? 16.06.11

Grils nav tikai mangāls, kokogļu vai malkas. Grili ir tik dažādi, un tiem ir tik daudz pielietojumu. Pērkot sev, galvenais izvēlēties to, kas vislabāk der tieši tev. To var noteikt pēc vairākiem kritērijiem. Vai tev patīk grilēt bieži, daudz vai maz cilvēkiem, vai tev gribētos grilēt arī veselus putnus un lielākus gaļas gabalus, vai tev ir daudz vietas pagalmā, vai tev gribētos grilēt arī izbraukumā, un vēl daudzi citi aspekti....

Vairāk

Pagatavo Āzijas voka maltīti pats! 27.01.15

Jau kopš seniem laikiem Austrumu garšvielu pasaule valdzinājusi daudzus rietumniekus – tās vilinājumam ļāvušies ceļotāji, zinātnieki, kulināri un piedzīvojumu meklētāji. Šodien taizemiešu virtuve ir populāra ne vienā vien Rietumvalstī. Voka ēdieni ir iecienīti ne tikai pagatavošanas tehnikas, bet arī garšas īpatnību un teju neskaitāmo sastāvdaļu kombināciju dēļ. Ja esat gatavi kulināram ceļojumam uz Taizemi, nebūt nav nepieciešamas specifiskas zināšanas, profesionāls aprīkojums vai stundām ilgi produktu un garšvielu meklējumi – pietiks ar vēlmi, radošu garu un gatavību eksperimentēt!

Vairāk

Fahitas valdzinājums 31.03.15

Nosaukums Tex-Mex apzīmē Teksasas un Meksikas ziemeļu reģioniem raksturīgo virtuvi. Tur augušie dārzeņi un garšaugi, kā arī senās indiāņu gatavošanas tradīcijas meksikāņu ēdieniem piešķir īpašu burvību. Tie izceļas ne tikai ar savu pikantumu, bet arī veselīgumu un kārdinošajām krāsām. Protams, ne mazāk svarīgi ir tas, ka tos pagatavot ir vienkārši un ātri. Tex-Mex ēdienu variācijas ir gandrīz neierobežotas, un, kombinējot vienus un tos pašus produktus, var pagatavot ļoti dažādus un unikālus ēdienus, kas der uzkodām, brokastīm, pusdienām un vakariņām. Tie vienmēr ir gardi, ar neparastu un apetīti rosinošu vizuālo noformējumu. Tev atliek vien ļauties arvien jauniem gastronomiskiem eksperimentiem!

Vairāk

Aristokrātiskas vakariņas restorānā “Renommé” Heinriha Erharda un šampanieša Drappier sabiedrībā 14.05.14

Bija jāpaiet kādam laikam, lai par šo notikumu un piedzīvojumu varētu runāt un stāstīt bez emocijām vispārākajā pakāpē. Atceroties, kā tas viss sākās – ar ideju no Heinriha Erharda puses, kas tika izteikta, degustējot Drappier šampanieti kādā vēsā ceturtdienas priekšpusdienā, līdz spilgtai izrādei aprīļa vakarā.

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst

Vīns dāmai!

Mēs ar draudzenēm esam iecienījušas dažadus rozā vīnus. Tieši šī vidusceļa...

Ilze 30.12.2014. 11:16

Vīns dāmai!

Svarīgākais, ko vajadzētu mēģināt noskaidrot iepriekš, vai dāmai labāk patīk...

amanda 30.12.2014. 10:27

Vīns dāmai!

Sveiki!
Neesmu vīna eksperts, tāpēc jautāju pēc padoma.
Ir kāds universāls...

Kārlis 29.12.2014. 11:14

Ekoloģiska gaļa

Es arī šad tad no hereford,bet man tie komplekti šķiet pārāk lieli un...

Andis 18.12.2014. 19:09

Ziņas

Gardums no Spānijas - tapas 17.04.15

Noraksturot to, kas tieši ir tapas, ir ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz un dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām. Lai arī Latvijā šī Spānijā populārākā uzkoda, bez kuras nav iedomājams neviens vakars pie vīna glāzes, nav plaši pieejama un labi zināma, to pagatavošana un pasniegšana ir pietiekami vienkārša, lai tapas varētu kļūt par izsmalcinātu un neierastu uzkodu arī ikvienā Latvijas mājas ballītē.

Vīna darītavas ABAVAS dzērieni saņem starptautiskas godalgas 15.04.15

Šajā nedēļas nogalē Frankfurtē, Vācijā, norisinājās 7. starptautiskā ābolu vīna izstāde – festivāls Apfelwein Weltweit, kas vienkopus pulcē ābolu vīna un sidra darītājus no visas pasaules. Viens no centrālajiem izstādes notikumiem ir konkurss Pomme d'Or, kurā šogad laurus plūca arī ģimenes vīna darītava ABAVAS, saņemot divus Zelta Ābolus – par Sauso Ābolu vīnu un Pussauso Sidru.

Uzkopšanas ierīču marķēšana viesusi pārmaiņas putekļusūcēju tirgū 09.04.15

Patērētāji kļuvuši izglītotāki un spēj putekļusūcēju tirgū atšķirt un izvēlēties labāko – jaunu marķējumu ieviešana ir ļāvusi patērētājiem objektīvi izvērtēt atšķirīgus modeļus un izvēlēties sev piemērotāko. Tā rezultātā dažu ražotāju skaļi reklamēti produkti ir zaudējuši savas pozīcijas, bet citi, savukārt, tieši tās ir stiprinājuši.

Ruutu vāžu kolekcija saņem Red Dot dizaina balvu 09.04.15

Skandināvu dizaina leģenda Iittala ir lepna paziņot, ka Ronana un Ervana Buruleku (Ronan un Erwan Bouroullec) radītā vāžu kolekcija Ruutu ieguvusi prestižo Red Dot Product Design 2015 balvu.

Iittala Ruutu vāžu un Aito plauktu kolekcijas saņem iF dizaina balvas 11.02.15

Iittala ir lepna paziņot, ka kompānijas nesen tirgū laistie produkti ir saņēmuši starptautisku atzinību. Ronana un Ervana Buruleku (Ronan un Erwan Bouroullec) veidotā Ruutu vāžu kolekcija un Sesīlijas Mancas (Cecilie Manz) radītā Aitio plauktu un priekšmetu uzglabāšanas kolekcija ieguvušas 2015.gada iF dizaina balvas. Šie apbalvojumi papildina garo Iittala dizaina atzinības vēsturi.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos