Konservēšanas padomi Kā vārīt ievārījumu

Konservēšanas padomi
Kā vārīt ievārījumu 18.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lielisks ievārījums vai džems.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Tālākai rīcībai ir iespējami divi veidi:

  • Vienā gadījumā ogas liec katlā un tās uzreiz vāri. Ja tu gatavo vieglas ogas, kā zemenes, avenes, mellenes, tad cukuru pievieno uzreiz. Ja gatavo cietākas ogas, kā ērkšķogas, upenes, jāņogas, brūklenes, dzērvenes, tad tās no sākuma apmēram 10–20 minūtes pavāri bez cukura un tikai tad pievieno cukuru.
  • Otrā gadījumā sagriez un sagatavo produktus, apber ar nepieciešamo daudzumu cukura un ļauj pastāvēt bļodā ar vāku. Ilgums atkarīgs no receptes – no 2 h līdz 24 h.
  • Jebkurā gadījumā, daži iesaka ogas vienmēr pirms vārīšanas saspaidīt, kas palīdz ātrāk izdalīties dabīgajam pektīnam.

3. Liec vārīties uz vidējas liesmas un visu laiku maisi, līdz cukurs pilnībā izkusis, apmēram 7 minūtes. Kad cukurs izkusis, pievieno citrona sulu, pektīnu vai abus, kas nepieciešams receptē. Samaisi.
4. Kad cukurs izkusis, citrona sula vai pektīns (ja to izmanto) pievienots, uzgriez lielu liesmu un ļauj, lai masa vārās. Redzēsi, ka masa katlā kāps uz augšu un tad lēnām noplaks. Vāri tik ilgi, cik noteikts receptē.
5. Kad ievārījums vārās, ar putu karoti noņem visas putas.
6. Pārbaudi gatavību, uzliekot nelielu ievārījuma daudzumu uz trauka, kurš pirms tam pabijis saldētavā. Ieliec trauku saldētavā atpakaļ uz minūti un tad paskaties, vai ievārījums ir stingrs vai vēl šķidrs. Tam nevajadzētu tecēt, bet būt stingram.
7. Tu redzēsi, ka tuvu gatavībai masa katlā nevis vārīsies, bet burbuļi it kā lēkās, un var gadīties, ka, ja katls atrodas tuvu sienai, visa siena būs netīra. Arī ievērosi, ka ap malām masa kļūs biezāka un samazināsies. Ja pārbaudot liekas, ka tā ir par šķidru, tad liec atkal vārīties un pārbaudi pēc vēl 5 minūtēm.
8. Kad masa ir stingra, pildi sterilizētās burkās un aizvāko.

Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Padomi sarkanvīna izvēlē 13.01.12

Ja esi dzimis valstī, kurā vīns tiek darīts, – vīna izvēle ir dabīgs un viegli saprotams process, kurš nav jāiemācās, bet gan tas nāk dabīgi. Tomēr ne visiem ir tāda laime, un tāpēc bieži vien jautājums par to, kas ir katrā pudelē (te es nerunāju par niansēm, kuras apskata vīnziņi un vīna zināšanu apsēsti cilvēki), ir nedaudz jāiemācās, lai veikalā nesanāk „gribēju kā labāk, bet sanāca kā vienmēr”. Šo ceļu var veikt dažādi...

Vairāk

Pa šķipsniņai labas garšas un mīlestības 26.02.15

Ir svarīgi atrast lietas, kas rada prieku un harmoniju. Un vēl svarīgāk ir spēt ar tām piepildīt savas ikdienas gaitas. „Santa Maria” garšvielu pasaule ir bagāta ar dažādām garšām un smaržām, kas piešķirs ikdienai dažādību un palīdzēs realizēt pat visneparastākās ieceres un vēlmes. Garšvielas iepriecinās, radīs mieru, piešķirs asumiņu, liks pasmaidīt un relaksēs.

Vairāk

Daudz vairāk nekā kafija. Izcilības stāsts. „Illy”. Tikai „Illy” 04.11.11

Kafijas vēsture nav vienkārši vēsture. Tas ir stāsts par to, kā attīstījusies civilizācija un kā viens produkts valdījis pār cilvēkiem, tos vazājot aiz deguna un naudas makiem, patiesībā to pašu darot arī šodien, jo laba kafija nemaksā maz un tie, kas to novērtē, ir gatavi šķirties no daudz vairāk nekā dažs labs cits...

Vairāk

Ķīnas tēja cauri gadsimtiem 27.01.12

Ķīna ir zeme, kurai ar pateicības vārdiem nevajadzētu skopoties. Šoreiz par lielo ieguldījumu un pašu pamatu likšanu tējas pareizā audzēšanā, apstrādē un pagatavošanā, piešķirot tējai īpašu lomu un tradīcijas daudzu pasaules tautu ikdienā un svētkos. Ķīnieši tēju dzer jau 4000 gadus, un pirmoreiz tējas ārstnieciskās īpašības atklājis viens no seno laiku mītiskajiem valdniekiem Jaņdi. Leģendas vēsta, ka, meklējot jaunus ārstnieciskos līdzekļus...

Vairāk

Konservēšanas padomi
Kā vārīt želeju
28.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lieliskas želejas – dzidras un stingras.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Liec ogas katlā kopā ar receptē paredzēto ūdens daudzumu un uz lielas liesmas uzvāri. Līdzko burbuļo, nogriez mazāku liesmu un turpini vārīt.

  • 1.āboli + plūmes = 20–25 minūtes;
  • 2.ērkšķogas, vīnogas, upenes, jāņogas = 10 minūtes...

Vairāk

Kā tas viss top – realitāte un daži procenti romantikas
Šis tas par Austrālijas gaļu. 3.daļa.
24.05.12

Praktiski nav tāda reģiona Austrālijā, kur nenodarbotos ar liellopu audzēšanu. Valsts teritorija ir ļoti plaša un neviendabīga dabas apstākļu un lauksaimnieciskās ražošanas iespēju ziņā, bet katrā vietā „ausiji” ir atraduši savu piemērotāko lopiņu audzēšanas un darbu organizācijas veidu. Un jāsaka, ka tas viņiem izdodas veiksmīgi un efektīvi (pievērsiet uzmanību iepriekš redzamajai attiecībai starp strādājošo skaitu un nozares gada apgrozījumu!)...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst

Vīns dāmai!

Mēs ar draudzenēm esam iecienījušas dažadus rozā vīnus. Tieši šī vidusceļa...

Ilze 30.12.2014. 11:16

Vīns dāmai!

Svarīgākais, ko vajadzētu mēģināt noskaidrot iepriekš, vai dāmai labāk patīk...

amanda 30.12.2014. 10:27

Vīns dāmai!

Sveiki!
Neesmu vīna eksperts, tāpēc jautāju pēc padoma.
Ir kāds universāls...

Kārlis 29.12.2014. 11:14

Ekoloģiska gaļa

Es arī šad tad no hereford,bet man tie komplekti šķiet pārāk lieli un...

Andis 18.12.2014. 19:09

Ziņas

Iittala Ruutu vāžu un Aito plauktu kolekcijas saņem iF dizaina balvas 11.02.15

Iittala ir lepna paziņot, ka kompānijas nesen tirgū laistie produkti ir saņēmuši starptautisku atzinību. Ronana un Ervana Buruleku (Ronan un Erwan Bouroullec) veidotā Ruutu vāžu kolekcija un Sesīlijas Mancas (Cecilie Manz) radītā Aitio plauktu un priekšmetu uzglabāšanas kolekcija ieguvušas 2015.gada iF dizaina balvas. Šie apbalvojumi papildina garo Iittala dizaina atzinības vēsturi.

Latvijas iedzīvotāji neizprot, kas ir bioloģiska pārtika 20.01.15

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija kampaņas BioLoģiski! ietvaros pagājušā gada nogalē veica iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu, kāda ir Latvijas iedzīvotāju izpratne par bioloģisko pārtiku un tās lietošanas paradumi. Aptauja, kurā piedalījās vairāk kā 1000 respondenti, atklāja, ka lielākajai daļai ir nepilnīga izpratne par bioloģisko pārtiku, tajā pašā laikā cilvēki uzskata, ka tādu lieto. Tāpat aptauja parādīja, ka cilvēki Latvijā maz pazīst Eiropas Savienības ekomarķējumu – zaļo ekolapiņu, kas ir vienīgais marķējums, kurš garantē bioloģiskās lauksaimniecības principu ievērošanu produkta audzēšanā un ražošanā.

Ievieš atpazīstamības zīmi „100% Latvijā audzēts dzīvnieks”  13.01.15

Lai Latvijas iedzīvotāji veikalu plauktos varētu atpazīt vietējo vistas gaļas produkciju, kas izgatavota tikai no Latvijā audzētu vistu gaļas, Latvijas vadošie putnu gaļas ražotāji AS “Putnu fabrika Ķekava” (PF “Ķekava”) un SIA “Lielzeltiņi” ieviesuši atpazīstamības zīmi “100% Latvijā audzēts dzīvnieks”. Tā apliecinās, ka vistas gaļa ir vietējas izcelsmes - dzīvnieks audzēts Latvijā, ievērojot Eiropas Savienības regulas un Latvijas likumdošanas prasības.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos