Konservēšanas padomi Kā vārīt ievārījumu

Konservēšanas padomi
Kā vārīt ievārījumu 18.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lielisks ievārījums vai džems.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Tālākai rīcībai ir iespējami divi veidi:

  • Vienā gadījumā ogas liec katlā un tās uzreiz vāri. Ja tu gatavo vieglas ogas, kā zemenes, avenes, mellenes, tad cukuru pievieno uzreiz. Ja gatavo cietākas ogas, kā ērkšķogas, upenes, jāņogas, brūklenes, dzērvenes, tad tās no sākuma apmēram 10–20 minūtes pavāri bez cukura un tikai tad pievieno cukuru.
  • Otrā gadījumā sagriez un sagatavo produktus, apber ar nepieciešamo daudzumu cukura un ļauj pastāvēt bļodā ar vāku. Ilgums atkarīgs no receptes – no 2 h līdz 24 h.
  • Jebkurā gadījumā, daži iesaka ogas vienmēr pirms vārīšanas saspaidīt, kas palīdz ātrāk izdalīties dabīgajam pektīnam.

3. Liec vārīties uz vidējas liesmas un visu laiku maisi, līdz cukurs pilnībā izkusis, apmēram 7 minūtes. Kad cukurs izkusis, pievieno citrona sulu, pektīnu vai abus, kas nepieciešams receptē. Samaisi.
4. Kad cukurs izkusis, citrona sula vai pektīns (ja to izmanto) pievienots, uzgriez lielu liesmu un ļauj, lai masa vārās. Redzēsi, ka masa katlā kāps uz augšu un tad lēnām noplaks. Vāri tik ilgi, cik noteikts receptē.
5. Kad ievārījums vārās, ar putu karoti noņem visas putas.
6. Pārbaudi gatavību, uzliekot nelielu ievārījuma daudzumu uz trauka, kurš pirms tam pabijis saldētavā. Ieliec trauku saldētavā atpakaļ uz minūti un tad paskaties, vai ievārījums ir stingrs vai vēl šķidrs. Tam nevajadzētu tecēt, bet būt stingram.
7. Tu redzēsi, ka tuvu gatavībai masa katlā nevis vārīsies, bet burbuļi it kā lēkās, un var gadīties, ka, ja katls atrodas tuvu sienai, visa siena būs netīra. Arī ievērosi, ka ap malām masa kļūs biezāka un samazināsies. Ja pārbaudot liekas, ka tā ir par šķidru, tad liec atkal vārīties un pārbaudi pēc vēl 5 minūtēm.
8. Kad masa ir stingra, pildi sterilizētās burkās un aizvāko.

Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Austrijas virtuve – vai tikai ābolu Strūdele un Vīnes šnicele? 07.10.11

Dzirdot vārdu savienojumu „Austrijas virtuve”, man prātā nāk šnicele un ābolu strūdele. Tipiski austriešu ēdieni. Kas padarījis šos un citus Austrijas ēdienus slavenus? Un kas galu galā ir slavens ēdiens? Ēdiens ir slavens, ja gardēži no jebkuras vietas pasaulē ir dzirdējuši par to un, plānojot braucienu uz konkrētu valsti, šo ēdienu iekļauj savā obligāto ēdienu sarakstā...

Vairāk

Viognier ērkšķainais ceļš 07.06.12

Pēdējā laikā Viognier vīnogu šķirne kļūst arvien pieprasītāka un populārāka. Viognier ir kā zelta vidusceļš starp eļļainiem baltvīniem no Chardonnay un svaigiem no Sauvignon Blanc, un tieši šo potenciālu sāk atklāt vīndari entuziasti, kuri eksperimentē ar tādām senām vīnogu šķirnēm jaunajos vīna laukos...

Vairāk

Jāņi – latviskie pagānu svētki 18.06.12

Jāņi ir latviski svētki. Gan tradīciju, gan ēdienkartes dēļ. Ziemassvētkos arī ēdam tradicionālus ēdienus, taču to vienlaikus dara visā pasaulē, bet Jāņi, ko dažkārt sauc par Līgo svētkiem, ir īpaši ar to, ka tos nesvin visas tautas, un, ja arī svin – tas varbūt ir kas līdzīgs, bet noteikti ne tas pats. Ir ģimenes, kurās Līgo svētkos ievēro senču tradīcijas, ietērpjas tautas tērpos un dzied līgo dziesmas, bet citās svētku centrā ir ugunskurs, šašliks, alus un citas izpriecas. Interesanti, kā, pielāgojoties mūsdienu apstākļiem, šie pagānu svētki mainījušies...

Vairāk

Labākās itāļu kafijas tradīcijas kapsulā 16.05.14

Vai esi kādreiz baudījis kafiju no kafijas kapsulu sistēmas? Pirmo reizi to dzerot, rodas jautājums – kas slēpjas aizvākotajā kapsulā? Tas nav nekāds noslēpums – kapsulai „vēderā” atrodas maltā kafija. Tā ir hermētiski noslēgta, tādējādi saglabājot visas kafijas labās īpašības, un ļauj pagatavot aromātisku, perfektu espresso vai citu kafijas dzērienu vienmēr nemainīgi pareizās proporcijās un saskaņā ar labākajām itāļu tradīcijām.

Vairāk

Konservēšanas padomi
Pektīna daudzums ogās un augļos
29.07.12

Šī ir neliela tabula ar visvairāk izmantotajiem augļiem un ogām. Tabula sadalīta trīs daļās, lai parādītu, kurā no kategorijām ietilpst tavs iecienītais auglis un oga un kā rīkoties, to vārot, lai pārvērstu ievārījumā, džemā vai želejā. „Daudz” nozīmē, ka, gatavojot ar šiem produktiem, tu vari nepievienot pektīnu vai cukuru ar pektīnu, jo augstais pektīna saturs pašā produktā ļaus tam labi saželēt...

Vairāk

Perfektam balansam vasaras maltītēs 29.07.14

Gatavojot vasaras maltītes, ir svarīgi daži vienkārši nosacījumi – lai ir zaļi, svaigi, ar dārzeņiem un piedevām, kas vēl ir mājās. Spināti, paprika, tomātu kalni, zirnīši un pupiņas – tieši tas ir tas, ar ko mums asociējas vasara un kas jāliek uz šķīvja šajā gadalaikā. Svaigs, tvaicēts, vārīts vai blanšēts. Tāds, kas ļauj izjust dārzeņu garšu. Ideāli, ja to var sakombinēt ar kādu krēmīgu sieru, uzbērt šķipsniņu sāls vai papildināt ar riekstiem. Un riekstus neaizmirsti izmantot arī kokteilī, kurā apvienojas gan veselīgais, gan vasarīgi oranžīgais.

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst DELFI

Chai

Jaunums, kas vairs nav nekāds jaunums! Nesen vienā no Rīgas kafijas tirgotavām acis...

Roberts 20.10.2014. 22:34

Brančs

Par dažām klasiskām vietām pēdējā laikā mainas viedokli, jo vairs nav tās...

Roberts 20.10.2014. 22:24

Ekoloģiska gaļa

liellopu gaļa hereford.lv

kaspars 27.08.2014. 08:06

Brančs

Illy, protams, ir branča klasika, ar to nevar nošaut greizi. Esmu dzirdējusi arī...

Ilze 18.08.2014. 17:06

Ziņas

Kaspars Reitups izcīna Baltijas labākā someljē titulu 20.10.14

Piektdien, 17.oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, sīvā cīņā par labāko Baltijas valstu someljē tika atzīts Latvijas pārstāvis – restorāna “Vincents” vīnzinis Kaspars Reitups. Otrajā vietā šajās divu dienu sacensībās ierindojās Igaunijas Someljē asociācijas pasniedzējs Kristjans Markī, bet trešo vietu izcīnīja „Liviko HoReCa” tirdzniecības pārstāvis Karels Veski no Igaunijas.

Šodien Rīgā tiks noskaidrots 2014. gada labāko Baltijas someljē 17.10.14

Šodien, 17. oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, tiks noteikts Baltijas valstu labākais someljē. Rīgā, divu dienu sacensību ietvaros, par šo titulu cīnīsies labākie someljē no visām Baltijas valstīm. Dalībnieku zināšanas un prasmes vērtēs starptautiska žūrija, ko šogad vada Austrijas Someljē savienības prezidente un Starptautiskās Someljē asociācijas izglītības komisijas vadītāja Annemarija Foidla.

Rīgā notiks praktisks seminārs par Tiešās pirkšanas pulciņa dibināšanu 16.10.14

Jau šo sestdien, 18. oktobrī, no 11:00 – 15:00, biedrības Homo ecos telpās, Rīgā, Ernestīnes ielā 12, notiks pirmais seminārs Personīgi. Ēdiens., kura dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar neformālās Tiešās pirkšanas kustības darbību un piedalīties aktivitātēs, kas ilustrēs kā praktiski noris pasūtījumi Tiešās pirkšanas pulciņos.

Valmiermuižas alus darītava sāk brūvēt graudu iesala dzērienu no Latvijas graudiem 15.10.14

“Valmiermuižas alus” sācis brūvēt bezalkoholisku Latvijas graudu iesala dzērienu ar  nosaukumu “Zelta zirgs” sadarbībā ar kooperatīvai sabiedrībai “Latraps” piederošo iesalnīcu Staļģenē, kas Valmiermuižas alus darītavai piegādā saldos miežu iesala graudus.

Rīgā notiks praktiskais seminārs ar mērķi dibināt Tiešās pirkšanas pulciņus 13.10.14

18. oktobrī, no 11:00 – 15:00, biedrības Homo ecos telpās, Rīgā, Ernestīnes ielā 12, notiks bezmaksas seminārs Personīgi. Ēdiens., kura apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar neformālās Tiešās pirkšanas kustības darbību, kā arī uzzināt par to, kāda ir mūsdienu pārtikas ražošanas sistēmas ietekme uz vidi un mums.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos