Konservēšanas padomi Kā vārīt ievārījumu

Konservēšanas padomi
Kā vārīt ievārījumu 18.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lielisks ievārījums vai džems.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Tālākai rīcībai ir iespējami divi veidi:

  • Vienā gadījumā ogas liec katlā un tās uzreiz vāri. Ja tu gatavo vieglas ogas, kā zemenes, avenes, mellenes, tad cukuru pievieno uzreiz. Ja gatavo cietākas ogas, kā ērkšķogas, upenes, jāņogas, brūklenes, dzērvenes, tad tās no sākuma apmēram 10–20 minūtes pavāri bez cukura un tikai tad pievieno cukuru.
  • Otrā gadījumā sagriez un sagatavo produktus, apber ar nepieciešamo daudzumu cukura un ļauj pastāvēt bļodā ar vāku. Ilgums atkarīgs no receptes – no 2 h līdz 24 h.
  • Jebkurā gadījumā, daži iesaka ogas vienmēr pirms vārīšanas saspaidīt, kas palīdz ātrāk izdalīties dabīgajam pektīnam.

3. Liec vārīties uz vidējas liesmas un visu laiku maisi, līdz cukurs pilnībā izkusis, apmēram 7 minūtes. Kad cukurs izkusis, pievieno citrona sulu, pektīnu vai abus, kas nepieciešams receptē. Samaisi.
4. Kad cukurs izkusis, citrona sula vai pektīns (ja to izmanto) pievienots, uzgriez lielu liesmu un ļauj, lai masa vārās. Redzēsi, ka masa katlā kāps uz augšu un tad lēnām noplaks. Vāri tik ilgi, cik noteikts receptē.
5. Kad ievārījums vārās, ar putu karoti noņem visas putas.
6. Pārbaudi gatavību, uzliekot nelielu ievārījuma daudzumu uz trauka, kurš pirms tam pabijis saldētavā. Ieliec trauku saldētavā atpakaļ uz minūti un tad paskaties, vai ievārījums ir stingrs vai vēl šķidrs. Tam nevajadzētu tecēt, bet būt stingram.
7. Tu redzēsi, ka tuvu gatavībai masa katlā nevis vārīsies, bet burbuļi it kā lēkās, un var gadīties, ka, ja katls atrodas tuvu sienai, visa siena būs netīra. Arī ievērosi, ka ap malām masa kļūs biezāka un samazināsies. Ja pārbaudot liekas, ka tā ir par šķidru, tad liec atkal vārīties un pārbaudi pēc vēl 5 minūtēm.
8. Kad masa ir stingra, pildi sterilizētās burkās un aizvāko.

Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Šprotes Latvijai – kā vīns Francijai 04.06.12

Mūsdienās nenākas bieži dzirdēt, ka restorānos vai viesībās kāds ļoti kārotu pēc šprotēm. Šprote kā delikatese? Izklausās nedaudz sveši vai asociējas ar vecāko paaudzi un tās ēšanas paradumiem. Bet tie ir tikai stereotipi. Pavisam nesen Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits salīdzinājis šprotes Latvijā ar vīnu Francijā un sieru Šveicē...

Vairāk

Krāsaini un garšīgi 07.03.14

Svētki pagājuši, bet vēl arvien smaržo karstvīns. Šoreiz nevis glāzē, bet gan katlā, kur sautējas viens no sezonas gardākajiem sautējumiem ar liellopa gaļas gabaliņiem un saldajiem kartupeļiem. Gandrīz vai neticami, kā tik vienkāršas sastāvdaļas var smaržot tik kārdinoši, ka liekas ‒ varētu apēst sautējumu, kamēr tas vēl gatavojas.

Vairāk

Svaigi kūpināts 07.07.10

Lai gan mums, latviešiem, patīk kūpināta gaļa un zivis, reti kad sastopamies ar cilvēkiem, kuri tiešām paši arī kūpina to, ko ēd. Vai nu tāpēc, ka nezina kā, vai nav kur, vai ir slinkums un vieglāk nopirkt gatavu, vai arī ir kāds, kas kūpina tik labi, ka pašam pat nav jēgas ķerties klāt. Tomēr ir tādi cilvēki, kas to darītu, tikai nezina, kur un kādu iegādāties kūpinātavu...

Vairāk

Kafijas aparāts. Pupiņas, malta kafija, kapsulas 30.09.11

Ir cilvēki, kuriem rīts bez krūzes kafijas sabojā visu dienu vai iztrūkstoša krūze espresso maltītes beigās ir kā iziet no mājas ar vienu kurpi. Viens dzer kafiju asinsspiediena dēļ, cits – garšas, cits – ieraduma, cits – vislielākās baudas dēļ. Bet lai vai kā, kafija nav pirmās nepieciešamības prece, bez kuras cilvēka organisms nevarētu iztik...

Vairāk

Bez glutēna un garšīgi 18.09.13

Bezglutēna ēdienam, tieši tāpat kā glutēnu saturošam ēdienam, ir jābūt garšīgam, jo ikviens no mums ir pelnījis ēst garšīgi un ar baudu. Tāpēc šomēnes par dažiem produktiem, kas šo baudu sniegs – pavisam droši, un mēs par to atbildam.

Vairāk

Suši 28.02.12

Nevienam vairs nav jāstāsta, kas ir suši. Arī tad, ja cilvēks to nav ēdis, viņš noteikti būs pamanījis vai nu receptēs kādos izdevumos, vai arī restorānu reklāmu piedāvājumos – kāds izskatās suši un no kā tas sastāv. Lai arī suši tradīciju vēsturei var izsekot līdz pat 4. gadsimtam pirms mūsu ēras, neliekuļojot ir jāsaka, ka tāda popularitāte pasaulē šim ēdienam, kāda ir tagad, nav bijusi nekad iepriekš vēsturē...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst DELFI

Sieru šķirnes

Gorgonzola dolce ir viens no maigākajiem. Tikai nevajag to sajaukt ar Gorgonzola...

Normunds 14.04.2014. 20:29

Sieru šķirnes

Piekrītu, zilie sieri mēdz būt tik dažādi, ka tomēr ir jāzina - kas labāk derēs...

Zane 31.03.2014. 13:55

Sieru šķirnes

Labdien! Lūdzu kāds iesakiet vismaigāko no zilā vai zaļā pelējuma sieriem....

Velga 28.03.2014. 08:46

Mājās cepta maize

Man šķiet, ka jebkuru maizi var cept cepeškrāsnī. Tikai iepriekš mīkla jāsagatavo...

amanda 17.03.2014. 14:48

Ziņas

Starptautiskais modes preču zīmols H&M paziņo par veikala atvēršanu modes un izklaides centrā „Rīga Plaza” Rīgā, Mūkusalas ielā 71 š. g. 26.04. plkst. 11.00. Pirmie 50 rindā stāvošie klienti saņems H&M dāvanu karti EUR 20 vērtībā (LVL 14,06). 15.04.14

„Līdz ar jaunā H&M veikala atvēršanu „Rīga Plaza”, lepojos, ka savus klientus Latvijā vienlaikus iepazīstinām arī ar H&M Home mājas preču līniju. Tagad mūsu klientiem ir vēl labākas iespējas izvēlēties sev ērtāko un tuvāko veikalu, lai iegādātos modi un kvalitāti par vislabāko cenu. Ļoti lepojamies arī ar izveidoto komandu, ko veido gan mūsu pieredzējušie, gan jaunie darbinieki,” teic H&M Baltijas valstu un Somijas vadītāja Marika Pīko.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos