Konservēšanas padomi Kā vārīt ievārījumu

Konservēšanas padomi
Kā vārīt ievārījumu 18.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lielisks ievārījums vai džems.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Tālākai rīcībai ir iespējami divi veidi:

  • Vienā gadījumā ogas liec katlā un tās uzreiz vāri. Ja tu gatavo vieglas ogas, kā zemenes, avenes, mellenes, tad cukuru pievieno uzreiz. Ja gatavo cietākas ogas, kā ērkšķogas, upenes, jāņogas, brūklenes, dzērvenes, tad tās no sākuma apmēram 10–20 minūtes pavāri bez cukura un tikai tad pievieno cukuru.
  • Otrā gadījumā sagriez un sagatavo produktus, apber ar nepieciešamo daudzumu cukura un ļauj pastāvēt bļodā ar vāku. Ilgums atkarīgs no receptes – no 2 h līdz 24 h.
  • Jebkurā gadījumā, daži iesaka ogas vienmēr pirms vārīšanas saspaidīt, kas palīdz ātrāk izdalīties dabīgajam pektīnam.

3. Liec vārīties uz vidējas liesmas un visu laiku maisi, līdz cukurs pilnībā izkusis, apmēram 7 minūtes. Kad cukurs izkusis, pievieno citrona sulu, pektīnu vai abus, kas nepieciešams receptē. Samaisi.
4. Kad cukurs izkusis, citrona sula vai pektīns (ja to izmanto) pievienots, uzgriez lielu liesmu un ļauj, lai masa vārās. Redzēsi, ka masa katlā kāps uz augšu un tad lēnām noplaks. Vāri tik ilgi, cik noteikts receptē.
5. Kad ievārījums vārās, ar putu karoti noņem visas putas.
6. Pārbaudi gatavību, uzliekot nelielu ievārījuma daudzumu uz trauka, kurš pirms tam pabijis saldētavā. Ieliec trauku saldētavā atpakaļ uz minūti un tad paskaties, vai ievārījums ir stingrs vai vēl šķidrs. Tam nevajadzētu tecēt, bet būt stingram.
7. Tu redzēsi, ka tuvu gatavībai masa katlā nevis vārīsies, bet burbuļi it kā lēkās, un var gadīties, ka, ja katls atrodas tuvu sienai, visa siena būs netīra. Arī ievērosi, ka ap malām masa kļūs biezāka un samazināsies. Ja pārbaudot liekas, ka tā ir par šķidru, tad liec atkal vārīties un pārbaudi pēc vēl 5 minūtēm.
8. Kad masa ir stingra, pildi sterilizētās burkās un aizvāko.

Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Espresso pagatavošanas zelta likumi 29.01.14

Vai zināji, ka itāļiem ir teiciens „Espresso jābūt karstam kā elle un kvēlam kā mīlestība”? Tieši tik karstam, lai šķistu, ka tūlīt apdedzināsi mēli, bet tomēr neapdedzinātos.

Vairāk

Muša vai muskuss? Muscat vīns. 14.08.12

Muskata vīns – no vienas puses, šis nosaukums mums jau ir sen pazīstams, un liekas, ka ir labi zināms – tas ir kaut kas salds un sīvs, zeltainā krāsā. Daļēji tā tiešām arī ir, bet, no otras puses, muskata vīns var būt gan sauss, gan salds un pat dzirkstošs. Tad kāds gan patiesībā ir šis vīns? Par muskata vīnu sauc vīnu, ko ražo no Muscat šķirnes vīnogām, precīzāk – no muskatvīnogu sugas vīnogām...

Vairāk

Ķīna: „ēdiens, kas ceļ debesīs!” 13.02.12

Ķīna – tik zināma, bet sveša, pēc iedzīvotāju skaita lielākā valsts pasaulē. Kopā vairāk nekā 1 miljards 339 miljoni cilvēku, kuri dzīvo tik milzīgā valstī, ka valsts ziemeļus no dienvidiem šķir tūkstošiem kilometru, kas nozīmē atšķirīgu klimatu un ēšanas režīmus vienas valsts iedzīvotājiem...

Vairāk

„Someljē nazis” jeb korķviļķis 30.11.10

Kā bieži mēdz notikt: vienkārša darbība – vīna pudeles atkorķēšana – var pārvērsties par patiesām mocībām. Un tas viss tikai tāpēc, ka pie rokas nav korķviļķa. Piemērota ierīce korķa izvilkšanai no pudeles tika izgudrota daudz vēlāk nekā pats korķis. XVII gadsimtā korķis izskatījās kā aizbāznis, un viena tā daļa atradās ārpusē, lai atvieglotu tā izvilkšanu laukā. Drošībai aizbāznis vēl tika pārsiets ar auklu un piestiprināts ar to pudeles kakliņam...

Vairāk

J’adore la France!!! 31.03.11

Francija jau izsenis ir slavena ar savu bagāto kultūru, un viena no kultūras neatņemamām sastāvdaļām, protams, ir ēdiens. Ēdiens gan tīru produktu veidā, gan gatavošanas mākslas ziņā, jo tieši franču gatavošanas tehnikas ir tās, kuras pavāri un citi cilvēki visā pasaulē mājās ikdienā izmanto. Vai tā ir kūka vai omlete, vai cepta gaļa, vai kas cits. Nemaz nerunājot par franču virtuves neatņemamu sastāvdaļu – mērcēm...

Vairāk

Kā tas viss top – realitāte un daži procenti romantikas
Šis tas par Austrālijas gaļu. 3.daļa.
24.05.12

Praktiski nav tāda reģiona Austrālijā, kur nenodarbotos ar liellopu audzēšanu. Valsts teritorija ir ļoti plaša un neviendabīga dabas apstākļu un lauksaimnieciskās ražošanas iespēju ziņā, bet katrā vietā „ausiji” ir atraduši savu piemērotāko lopiņu audzēšanas un darbu organizācijas veidu. Un jāsaka, ka tas viņiem izdodas veiksmīgi un efektīvi (pievērsiet uzmanību iepriekš redzamajai attiecībai starp strādājošo skaitu un nozares gada apgrozījumu!)...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst DELFI

Brančs

Illy, protams, ir branča klasika, ar to nevar nošaut greizi. Esmu dzirdējusi arī...

Ilze 18.08.2014. 17:06

Ekoloģiska gaļa

Sveiki!
Vēlos noskaidrot, kur jūs pērkat ekoloģisku un pārbaudīti labu gaļu no...

Ilze 13.08.2014. 12:58

Brančs

Vai Fazendā ir brančs? Neesmu par to dzirdējusi. Vai arī ir īpaša brokastu...

Samanta 16.07.2014. 11:45

Brančs

Man ļoti patīk atmosfēra un ēdiens Fazendā. Omēm un opjiem noteikti arī patiks...

Kristīna 16.07.2014. 11:04

Ziņas

Atklājot Samsung #FRESH projektu, Rīgā atvērta mirkļa kafejnīca „Urbānais dārzs”  21.08.14

Rīga, Latvija – 2014. gada 20. augusts – Līdz šim pamestā un nezālēm aizaugušā pagalmā Stabu un Skolas ielas stūrī atklāta #FRESH mirkļa kafejnīca „Urbānais dārzs”, kas darbosies vien divas nedēļas – no 19. augusta līdz 2. septembrim. Teju katru vakaru sabiedrībā populāras personības iejutīsies neparastos ampluā – pie DJ pults, šefpavāru vai kādā citā neierastā tēlā.

12 lietas par elektroierīcēm, kas vecākiem jāņem vērā mājās bērnu drošībai 22.07.14

Lai mājas apstākļos pasargātu bērnu no nevēlamām situācijām, kas var rasties nepareizi lietojot elektroierīces vai neesot pietiekami piesardzīgiem ar tām ikdienā, mājas ierīču zīmola „Electrolux” eksperti atgādina būtiskākās lietas, kas jāņem vērā vecākiem bērnu drošībai.

Jauni RASA krēmsieri ar citronu un olīvām 22.07.14

Piena produktu zīmolam RASA klajā nākuši krēmsieri ar divām jaunām garšām – ar citronu un ar olīvām. RASA krēmsieru pamatā ir īsts, dabīgs saldais krējums un piens, kas rada krēmsiera īpaši maigi krēmīgo garšu un vienmērīgo struktūru. Tagad RASA krēmsieru klāstu papildina šī gada populārākā desertu garša – citrons, kā arī tradicionāli iecienītās izteiksmīgās melnās un zaļās olīvas.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos