Konservēšanas padomi Kā vārīt ievārījumu

Konservēšanas padomi
Kā vārīt ievārījumu 18.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lielisks ievārījums vai džems.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Tālākai rīcībai ir iespējami divi veidi:

  • Vienā gadījumā ogas liec katlā un tās uzreiz vāri. Ja tu gatavo vieglas ogas, kā zemenes, avenes, mellenes, tad cukuru pievieno uzreiz. Ja gatavo cietākas ogas, kā ērkšķogas, upenes, jāņogas, brūklenes, dzērvenes, tad tās no sākuma apmēram 10–20 minūtes pavāri bez cukura un tikai tad pievieno cukuru.
  • Otrā gadījumā sagriez un sagatavo produktus, apber ar nepieciešamo daudzumu cukura un ļauj pastāvēt bļodā ar vāku. Ilgums atkarīgs no receptes – no 2 h līdz 24 h.
  • Jebkurā gadījumā, daži iesaka ogas vienmēr pirms vārīšanas saspaidīt, kas palīdz ātrāk izdalīties dabīgajam pektīnam.

3. Liec vārīties uz vidējas liesmas un visu laiku maisi, līdz cukurs pilnībā izkusis, apmēram 7 minūtes. Kad cukurs izkusis, pievieno citrona sulu, pektīnu vai abus, kas nepieciešams receptē. Samaisi.
4. Kad cukurs izkusis, citrona sula vai pektīns (ja to izmanto) pievienots, uzgriez lielu liesmu un ļauj, lai masa vārās. Redzēsi, ka masa katlā kāps uz augšu un tad lēnām noplaks. Vāri tik ilgi, cik noteikts receptē.
5. Kad ievārījums vārās, ar putu karoti noņem visas putas.
6. Pārbaudi gatavību, uzliekot nelielu ievārījuma daudzumu uz trauka, kurš pirms tam pabijis saldētavā. Ieliec trauku saldētavā atpakaļ uz minūti un tad paskaties, vai ievārījums ir stingrs vai vēl šķidrs. Tam nevajadzētu tecēt, bet būt stingram.
7. Tu redzēsi, ka tuvu gatavībai masa katlā nevis vārīsies, bet burbuļi it kā lēkās, un var gadīties, ka, ja katls atrodas tuvu sienai, visa siena būs netīra. Arī ievērosi, ka ap malām masa kļūs biezāka un samazināsies. Ja pārbaudot liekas, ka tā ir par šķidru, tad liec atkal vārīties un pārbaudi pēc vēl 5 minūtēm.
8. Kad masa ir stingra, pildi sterilizētās burkās un aizvāko.

Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Orientējies, ko pērc. Eksotiskie augļi 20.08.12

Domājot par tēmu eksotiskie augļi, ne vienam vien prātā nāk domas par to, kādi tie baudīti ārvalstu ceļojumos, vai arī par savu pirmo sastapšanos ar eksotiku. Šodien apelsīns un banāns nav eksotika, taču tālajos 90. gados tas bija kas neticams. Daudzi pirmo banāna kumosu izspļāva ārā, kāds, saēdies ananasu, pēc tam staigāja ar sūrstošu muti vēl dažas dienas, kāds vispār visam šim eksperimentam gāja ar līkumu...

Vairāk

„Silit” – trauki iedvesmai virtuvē 17.04.13

Dzīvi skaistāku padara tieši vienkāršas un ikdienišķas lietas. Skaisti un funkcionāli virtuves piederumi ir viena no tām. Labs ēdiena gatavošanai paredzēts katls un kvalitatīvi produkti garantē jauku laika pavadīšanu , un rada iespēju padarīt dzīvi pēc iespējas patīkamāku...

Vairāk

Suši 28.02.12

Nevienam vairs nav jāstāsta, kas ir suši. Arī tad, ja cilvēks to nav ēdis, viņš noteikti būs pamanījis vai nu receptēs kādos izdevumos, vai arī restorānu reklāmu piedāvājumos – kāds izskatās suši un no kā tas sastāv. Lai arī suši tradīciju vēsturei var izsekot līdz pat 4. gadsimtam pirms mūsu ēras, neliekuļojot ir jāsaka, ka tāda popularitāte pasaulē šim ēdienam, kāda ir tagad, nav bijusi nekad iepriekš vēsturē...

Vairāk

Kā tas viss top – realitāte un daži procenti romantikas
Šis tas par Austrālijas gaļu. 3.daļa.
24.05.12

Praktiski nav tāda reģiona Austrālijā, kur nenodarbotos ar liellopu audzēšanu. Valsts teritorija ir ļoti plaša un neviendabīga dabas apstākļu un lauksaimnieciskās ražošanas iespēju ziņā, bet katrā vietā „ausiji” ir atraduši savu piemērotāko lopiņu audzēšanas un darbu organizācijas veidu. Un jāsaka, ka tas viņiem izdodas veiksmīgi un efektīvi (pievērsiet uzmanību iepriekš redzamajai attiecībai starp strādājošo skaitu un nozares gada apgrozījumu!)...

Vairāk

Katrs mirklis ir garšīgs 18.07.14

Tver katru mirkli bagātākajās krāsās un smalkākajās detaļās. Samsung SMART CAMERA NX30 piedāvā jaunākās paaudzes hibrīdautofokusa sistēmu un jaudīgu 20.3 megapikseļu APS-C CMOS sensoru.

Vairāk

Krāšņās Marokas krāšņās tējas ceremonijas 12.01.12

Maroka ir musulmaņu valsts, un daudzi uzskata, ka tējas dzeršanas tradīcijas tur radušās tādēļ, ka Marokā ar likumu ir aizliegts lietot alkoholu. Lai vai kā arī būtu, vēl joprojām Maroku uzskata par pirmo zaļās tējas importētāju visā pasaulē, Eiropā tēja no Marokas tika ievesta 18. gadsimtā. Anglijas karaliene Elizabete I bija nolēmusi palīdzēt britu porcelāna krūzīšu izgatavotājiem, pārdodot tās un citus tējas aksesuārus Marokā...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst

Vīns dāmai!

Mēs ar draudzenēm esam iecienījušas dažadus rozā vīnus. Tieši šī vidusceļa...

Ilze 30.12.2014. 11:16

Vīns dāmai!

Svarīgākais, ko vajadzētu mēģināt noskaidrot iepriekš, vai dāmai labāk patīk...

amanda 30.12.2014. 10:27

Vīns dāmai!

Sveiki!
Neesmu vīna eksperts, tāpēc jautāju pēc padoma.
Ir kāds universāls...

Kārlis 29.12.2014. 11:14

Ekoloģiska gaļa

Es arī šad tad no hereford,bet man tie komplekti šķiet pārāk lieli un...

Andis 18.12.2014. 19:09

Ziņas

Latvijas iedzīvotāji neizprot, kas ir bioloģiska pārtika 20.01.15

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija kampaņas BioLoģiski! ietvaros pagājušā gada nogalē veica iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu, kāda ir Latvijas iedzīvotāju izpratne par bioloģisko pārtiku un tās lietošanas paradumi. Aptauja, kurā piedalījās vairāk kā 1000 respondenti, atklāja, ka lielākajai daļai ir nepilnīga izpratne par bioloģisko pārtiku, tajā pašā laikā cilvēki uzskata, ka tādu lieto. Tāpat aptauja parādīja, ka cilvēki Latvijā maz pazīst Eiropas Savienības ekomarķējumu – zaļo ekolapiņu, kas ir vienīgais marķējums, kurš garantē bioloģiskās lauksaimniecības principu ievērošanu produkta audzēšanā un ražošanā.

Ievieš atpazīstamības zīmi „100% Latvijā audzēts dzīvnieks”  13.01.15

Lai Latvijas iedzīvotāji veikalu plauktos varētu atpazīt vietējo vistas gaļas produkciju, kas izgatavota tikai no Latvijā audzētu vistu gaļas, Latvijas vadošie putnu gaļas ražotāji AS “Putnu fabrika Ķekava” (PF “Ķekava”) un SIA “Lielzeltiņi” ieviesuši atpazīstamības zīmi “100% Latvijā audzēts dzīvnieks”. Tā apliecinās, ka vistas gaļa ir vietējas izcelsmes - dzīvnieks audzēts Latvijā, ievērojot Eiropas Savienības regulas un Latvijas likumdošanas prasības.

Rīgā atvērts pirmais skandināvu zīmola "Iittala" veikals 18.12.14

Iittala ir skandināvu dizaina leģenda un daļa no uzņēmuma Fiskars Group. Pirmais zīmola veikals durvis vēra tieši laikā pirms strauji tuvojošās svētku sezonas, pašā Latvijas galvaspilsētas centrā – pretī Latvijas Nacionālajai operai, Aspazijas bulvārī 24. 120 kvadrātmetrus lielajā veikalā ir pieejama plaša Iittala dizaina objektu kolekcija, tajā skaitā, slaveno Somu dizaineru Kaja Franka (Kaj Franck) un Alvara Ālto (Alvar Aalto) meistardarbi.

Iznācis jauns ziemas sezonas gardēžu saldējums Ekselence ar mandarīniem un piparkūkām 06.12.14

Speciāli šai ziemas sezonai Latvijas vadošais piena pārstrādes uzņēmums Food Union radījis jaunu gardēžu saldējuma Ekselence ziemas produktu ar mandarīniem un piparkūkām. Jau no decembra sākuma jaunais saldējums ir pieejams visos lielākajos Latvijas veikalos un būs nopērkams ierobežotā daudzumā tikai šoziem.

Apbalvoti Latvijas labākie vīni un vīndari 06.12.14

Šonedēļ, 3.decembra vakarā, svinīgā ceremonijā Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība godināja Latvijas labākos vīnus, dzirkstošos vīnus, sidrus un vīndarus – konkursa „Latvijas augļu un ogu vīnu konkursa 2014” uzvarētājus. Kopumā apbalvoti labākie Latvijā tapušie vīni 8 grupās, par labāko vīna darītavu atzīstot SIA „Lejasķērzēnus”, kas ražo „Naukšēnu mājas vīnu” un konkursa kopvērtējumā saņēma visvairāk punktu.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos