Konservēšanas padomi Kā vārīt ievārījumu

Konservēšanas padomi
Kā vārīt ievārījumu 18.07.12

Daži padomi, kas jāievēro, lai izdotos lielisks ievārījums vai džems.

1. Atlasi ogas, kurām nav nekādu bojājumu.
2. Tālākai rīcībai ir iespējami divi veidi:

  • Vienā gadījumā ogas liec katlā un tās uzreiz vāri. Ja tu gatavo vieglas ogas, kā zemenes, avenes, mellenes, tad cukuru pievieno uzreiz. Ja gatavo cietākas ogas, kā ērkšķogas, upenes, jāņogas, brūklenes, dzērvenes, tad tās no sākuma apmēram 10–20 minūtes pavāri bez cukura un tikai tad pievieno cukuru.
  • Otrā gadījumā sagriez un sagatavo produktus, apber ar nepieciešamo daudzumu cukura un ļauj pastāvēt bļodā ar vāku. Ilgums atkarīgs no receptes – no 2 h līdz 24 h.
  • Jebkurā gadījumā, daži iesaka ogas vienmēr pirms vārīšanas saspaidīt, kas palīdz ātrāk izdalīties dabīgajam pektīnam.

3. Liec vārīties uz vidējas liesmas un visu laiku maisi, līdz cukurs pilnībā izkusis, apmēram 7 minūtes. Kad cukurs izkusis, pievieno citrona sulu, pektīnu vai abus, kas nepieciešams receptē. Samaisi.
4. Kad cukurs izkusis, citrona sula vai pektīns (ja to izmanto) pievienots, uzgriez lielu liesmu un ļauj, lai masa vārās. Redzēsi, ka masa katlā kāps uz augšu un tad lēnām noplaks. Vāri tik ilgi, cik noteikts receptē.
5. Kad ievārījums vārās, ar putu karoti noņem visas putas.
6. Pārbaudi gatavību, uzliekot nelielu ievārījuma daudzumu uz trauka, kurš pirms tam pabijis saldētavā. Ieliec trauku saldētavā atpakaļ uz minūti un tad paskaties, vai ievārījums ir stingrs vai vēl šķidrs. Tam nevajadzētu tecēt, bet būt stingram.
7. Tu redzēsi, ka tuvu gatavībai masa katlā nevis vārīsies, bet burbuļi it kā lēkās, un var gadīties, ka, ja katls atrodas tuvu sienai, visa siena būs netīra. Arī ievērosi, ka ap malām masa kļūs biezāka un samazināsies. Ja pārbaudot liekas, ka tā ir par šķidru, tad liec atkal vārīties un pārbaudi pēc vēl 5 minūtēm.
8. Kad masa ir stingra, pildi sterilizētās burkās un aizvāko.

Autors: Signe Meirāne

Citi raksti

Olu aizstājēji 09.04.10

Mūsdienās ir daudz iemeslu, kāpēc kāds neēd olas – vai nu tā ir alerģija, vai paaugstināts holesterīna līmenis, vai princips un pārliecība, vai vienkārši fakts, ka olas negaršo. Tomēr par spīti tam visam, vēl arvien gribas apēst kādu kūku un saldumus, kuros parasti, iegādājoties tos veikalā, ir pievienotas olas, jo tās darbojas kā produktu savienotājs, ieraudzētājs, mitruma un bagātīguma radītājs. Ja olas ēst negribi vai nedrīksti vai gluži vienkārši olu mājās nav, tad ir daži produkti, kuri darbojas kā olu aizstājēji.

Vairāk

Ar dzirksti un krāsu 10.04.13

Viegli dzirkstoša un maigi citrusaina limonāde, ko bērni no savām šampanieša glāzēm dzers dažādos svētkos; vīns no Burgundijas, kas iedvesmos ar savu ogu aromātu un skaisto garšu, lai to baudītu pie svinīgām vakariņām. Bet tad nāks viņš – franču leģendārais kazeņu liķieris, kas skaistu un garšīgu padarīs dzirkstošā vīna aperitīvu, iederēsies cepešu mērcēs un arī papildinās desertus...

Vairāk

«Taste of Europe» – Eiropas garša 30.04.10

„Eiropas garša” – ar šādu nosaukumu Rīgā, viesnīcā „Monika”, š.g. marta beigās noritēja preses konference un itāļu vīnu degustācija no Itālijas ziemeļu reģioniem Friuli un Lombardijas, kā arī slaveno dzirkstošo vīnu Franciacorta baudīšana. Preses konferences laikā, kuru vadīja FEDERDOC organizācijas prezidents Rikardo Riči Kurbastro, kurš vienlaikus ir arī lielisko sarkano vīnu un Franciacorta ražotāju pārstāvis, sīki un detalizēti informēja klātesošos par vīna marku jauno reģistrācijas modeli un noteikumiem ES...

Vairāk

Ķīnas tējas dzeršanas tradīcijas un ceremonija 17.02.12

Kur gan citur, ja ne tējas dzimtenē Ķīnā tās dzeršana ir svēta un jau 4 tūkstošu gadu garumā kopta tradīcija. Ķīniešiem tējas dzeršana ir vesela ceremonija, kas izveidojusies, tējai pakāpeniski iegūstot atzinību no visas lielās Ķīnas iedzīvotājiem. Rakstā „Ķīnas tēja cauri gadsimtiem” mēs jau izsekojām līdzi tējas vēsturiskai attīstībai, bet šoreiz – vairāk par pašu tējas ceremoniju. Ķīniešu tējas kultūrai, kuru pazīstam šodien, pamatā ir...

Vairāk

Piparkūku stiķi, triki un viltības 17.12.12

Vēl tikko bija vasara ar gariem vakariem, sauļošanos astoņos vakarā, svaigām ogām, pirmajiem zaļumiem un fantastiskām smaržām. Nemanot dienas kļuva īsākas, drēbes – tumšākas un slapjdraņķis kļuvis par ikdienu. Sasilda vienīgi domas par gaišajiem svētkiem, kas tuvojas ar katru dienu. Laiks rit savu gaitu, un, kaut arī nav iespējams paātrināt Ziemassvētku atnākšanu, svētku sajūtu var radīt mājās un dvēselē...

Vairāk

Eksotisks pieskāriens tavā virtuvē 30.09.14

Nebūtu melots, sakot, ka Taizeme ir gardēžu paradīze. Taizemes virtuvē ne tikai apvienotas labākās reģionā pieejamās sastāvdaļas un gatavošanas metodes, bet vietējās kulinārās tradīcijas tiek novērtētas arī otrpus okeānam pat tad, ja Taizemē nemaz nav būts. Nav šaubu, ka Taizemes ēdieniem piemīt īpašs garšu salikums un garšu spēle, ko nevar sajaukt ne ar ko citu, tāpēc katra jauna iepazīšanās ar to ir kā jauns atklājums neparastajā kulinārijas pasaulē.

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst DELFI

Chai

Jaunums, kas vairs nav nekāds jaunums! Nesen vienā no Rīgas kafijas tirgotavām acis...

Roberts 20.10.2014. 22:34

Brančs

Par dažām klasiskām vietām pēdējā laikā mainas viedokli, jo vairs nav tās...

Roberts 20.10.2014. 22:24

Ekoloģiska gaļa

liellopu gaļa hereford.lv

kaspars 27.08.2014. 08:06

Brančs

Illy, protams, ir branča klasika, ar to nevar nošaut greizi. Esmu dzirdējusi arī...

Ilze 18.08.2014. 17:06

Ziņas

Kaspars Reitups izcīna Baltijas labākā someljē titulu 20.10.14

Piektdien, 17.oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, sīvā cīņā par labāko Baltijas valstu someljē tika atzīts Latvijas pārstāvis – restorāna “Vincents” vīnzinis Kaspars Reitups. Otrajā vietā šajās divu dienu sacensībās ierindojās Igaunijas Someljē asociācijas pasniedzējs Kristjans Markī, bet trešo vietu izcīnīja „Liviko HoReCa” tirdzniecības pārstāvis Karels Veski no Igaunijas.

Šodien Rīgā tiks noskaidrots 2014. gada labāko Baltijas someljē 17.10.14

Šodien, 17. oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, tiks noteikts Baltijas valstu labākais someljē. Rīgā, divu dienu sacensību ietvaros, par šo titulu cīnīsies labākie someljē no visām Baltijas valstīm. Dalībnieku zināšanas un prasmes vērtēs starptautiska žūrija, ko šogad vada Austrijas Someljē savienības prezidente un Starptautiskās Someljē asociācijas izglītības komisijas vadītāja Annemarija Foidla.

Rīgā notiks praktisks seminārs par Tiešās pirkšanas pulciņa dibināšanu 16.10.14

Jau šo sestdien, 18. oktobrī, no 11:00 – 15:00, biedrības Homo ecos telpās, Rīgā, Ernestīnes ielā 12, notiks pirmais seminārs Personīgi. Ēdiens., kura dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar neformālās Tiešās pirkšanas kustības darbību un piedalīties aktivitātēs, kas ilustrēs kā praktiski noris pasūtījumi Tiešās pirkšanas pulciņos.

Valmiermuižas alus darītava sāk brūvēt graudu iesala dzērienu no Latvijas graudiem 15.10.14

“Valmiermuižas alus” sācis brūvēt bezalkoholisku Latvijas graudu iesala dzērienu ar  nosaukumu “Zelta zirgs” sadarbībā ar kooperatīvai sabiedrībai “Latraps” piederošo iesalnīcu Staļģenē, kas Valmiermuižas alus darītavai piegādā saldos miežu iesala graudus.

Rīgā notiks praktiskais seminārs ar mērķi dibināt Tiešās pirkšanas pulciņus 13.10.14

18. oktobrī, no 11:00 – 15:00, biedrības Homo ecos telpās, Rīgā, Ernestīnes ielā 12, notiks bezmaksas seminārs Personīgi. Ēdiens., kura apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar neformālās Tiešās pirkšanas kustības darbību, kā arī uzzināt par to, kāda ir mūsdienu pārtikas ražošanas sistēmas ietekme uz vidi un mums.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos