Mūsu vēsture ir dārgums, kas jāsaglabā

Mūsu vēsture ir dārgums, kas jāsaglabā

27 / 10 / 2017

Labi iesāktais ir jāturpina! Tāpēc mēs jau trešo reizi ķersimies pie recepšu apkopošanas un aicinām arī Jūs sniegt savu artavu “Mūsu mantojums” projektā.

Aizraujoties ar fantāzijas lidojumu jaunu recepšu izgudrošanā, visneiedomājamāko garšu kombinēšanā un gastronomiskas dabas eksperimentēšanā, arvien biežāk gadās attapties brīdī, kad nākas konstatēt – jau atkal ir zudusi kāda sena, nepelnīti piemirsta vērtība. No paaudzes paaudzē nodotās receptes, kuras zina tikai mūsu vecmāmiņas, mēdz aiziet nebūtībā līdz ar viņām. Tāpēc mēs   jau trešo reizi ķersimies pie recepšu glābšanas plāna un aicinām arī Jūs sniegt savu artavu šajā projektā – mazbērni būs mums pateicīgi!

No katra reģiona, novada, pilsētas vai ciema

Piesaki savu omi vai opi, ja viņiem pūrā ir receptes, kuras mums vajadzētu saglabāt kā vēsturisku mantojumu vēl daudzus gadus un gadsimtus. Mēs brauksim ciemos, lai nobildētu, kā ome vai opis gatavo, parunātos un pēc tam par to uzrakstītu.

Mēs izvēlēsimies dalībniekus no visiem iesūtītājiem pretendentiem:

• lai tiktu aptverti pēc iespējas vairāk Latvijas reģionu, novadu un pilsētu,
• lai tiktu pārstāvēts pēc iespējas plašāks vēsturisko recepšu klāsts.

Pārējos, kuri tiks pieteikti, un viņu receptes mēs iekļausim datu bāzē un apkoposim, lai nekas no tā, kas mums ir dārgs, nepazūd.

Sūti mums uz redakcija@cetrassezonas.lv: 
• omes vai opja vārdu un uzvārdu, 

• nelielu aprakstu 3–4 teikumos, 

• reģionu, novadu, pilsētu vai ciemu, no kura viņa/-š nāk, 

• ne vairāk kā 6 ēdienu receptes, ko viņa/-š varētu mums pagatavot.