„Gatavot un baudīt”. Jaunā Signes Meirānes grāmata

„Gatavot un baudīt”. Jaunā Signes Meirānes grāmata 22.11.12

Šodien ir tā diena, kad varam pateikt – ir iznākusi nu jau otrā Signes Meirānes recepšu grāmata „Gatavot un baudīt”, kas ir loģisks turpinājums 2011. gadā iznākušajai grāmatai „Ēdiena un vīna harmonija”, kā arī nu jau teju trīs gadus jaunajam kulinārijas portālam www.cetrassezonas.lv. Grāmata Latvijas grāmatu piedāvājumā ir unikāla ar vairākām iezīmēm.

Pirmkārt, grāmata aptver visas četras sezonas, katras sezonas nodaļā piedāvājot 30 un vairāk pilnīgi jaunas Signes receptes. Viņas galvenais uzstādījums bija – izmantot pēc iespējas plašāku produktu klāstu, lietojot produktus, kas pieejami lielveikalos, mazākos un lielākos piemājas veikalos, tirgū un arī dažos specializētajos veikalos. Te ir receptes, kurās izmantota piemirstā prosa, iecienītās grūbas, rīsi, mazāk zināmā kinoa, kā maksimāli iespējamie dārzeņi, sieri, gaļas un zivis. Grāmatā ir ne tikai Signes receptes, bet arī dažādi raksti par mums tik maz zināmajiem produktiem – graudaugiem, pākšaugiem, riekstiem, sieriem un daudz ko citu. Kā arī katras sezonas sākumā izveidota tabula ar sezonas produktiem.

Otrkārt, grāmata izceļas ar to, ka pie katra ēdiena ir piemeklēts gan konkrēts vīns, gan arī dažādas citas saderīgo dzērienu iespējas, ļaujot katram drošāk justies, pieejot pie dzērienu plauktiem. Pie vīna un ēdiena saderības, kā arī daudzajiem rakstiem strādājis nu jau divreiz godalgotais „Latvijas vīnzinis” un 2012. gada „Baltijas vīnzinis” Jānis Kaļķis.

Treškārt, bet ne mazāk svarīgs ir grāmatas vizuālais noformējums, un par apetelīgajām un skaistajām ēdienu bildēm parūpējies viens no labākajiem Latvijas ēdienu fotogrāfiem Armands Meirāns, liekot pie katras bildes nopūsties – „kā es šo tagad gribētu”.

Protams, ziemas ēdienu sadaļa neiztiek bez dažādiem gardiem Ziemassvētku ēdieniem, vasara – bez grila receptēm un pavasaris – bez spēcinošiem ēdieniem, kas stiprina organismu. Ikvienā receptē ievērots sezonalitātes princips, tāpēc ziemas receptēs neatradīsi zemenes.

Arī šajā grāmatā visas receptes ir Signes Meirānes radītas. No pirmās līdz pēdējai. Ar lielu mīlestību un cieņu pret sevi pašu, savu labsajūtu un vēlmi ēdiena gatavošanu padarīt skaistu un interesantu.

Paldies grāmatas sadarbības partneriem „SPI Distribution (Latvia)”, „Prike Latvia”, „Liviko”, „Altia” un „LjPro”.

Grāmatas pieejamas veikalos:

Visi "Stockmann" veikali - akcijas cena
Visi „Sky” lielveikali
Rito veikali: t/c „Spice Home”, t/c „Mols”, t/c „Sky & More”, veikali „Pavards” un „Centrs”, veikali Liepājā, Ventspilī.
Grāmatu veikali „Jumava”
Grāmatu veikali „Jānis Roze”
Grāmatu veikali „Valters un Rapa”
Grāmatu veikali „Zvaigzne ABC”
Grāmatu veikali “Globuss”
Grāmatu veikali “Globuss”: Rīga, Bauska, Daugavpils, Lubāna, Dobele, Jelgava, Gulbene, Cēsis, Liepāja, Madona, kā arī veikali “Zvaigznīte” un “Gaiļezers” Rīgā
„Maxima XXX” veikali

Jaunas vietas:
Veikals "Gourmet Studio" Berga Bazārā
"Birojnīca" Berga Bazārs

Grāmatu var iegādāties arī Četrassezonas.lv, pasūtot to uz mājām. Lai iegādātos grāmatu, ienāc sadaļā "pasūtījumi".

Grāmatas autori varēs satikt un iegūt parakstu grāmatā:

12. decembrī 18:00 - 19:00
„Gourmet Studio”, Berga Bazārs, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā

Grāmata ir 320 lpp. bieza, un tās aptuvenā cena veikalos: Ls 13,90–15,50.

Citi raksti

Rīgas kokteilis – ej un balso! 13.06.11

Ceturtdien, 9.jūnija pievakarē ar skaļām ovācijām un augstu emocionālo pacēlumu noslēdzās konkursa „Rīgas kokteilis” pirmā kārta, un tika noteikti trīs labākie kokteiļi, kuri līdz pat jūlija beigām cīnīsies par to, kuram dzērienam turpmāk būs gods nest Rīgas īpašā kokteiļa vārdu. Līdz ar trīs finālistu noteikšanu...

Vairāk

Virtuve un foto studija ir atklāta
Pirms lasi, galvenais – apskaties galeriju!
06.08.12

1. augusts mūsu portāla dzīvē ir iezīmējies atkal ar kaut ko jaunu – vienīgās Latvijā apvienotās virtuves un foto studijas atklāšanu. Jā, mums vienā lielā telpā ir virtuve, kurā var pagatavot jebko un uzreiz trīs soļu attālumā vai pat gatavošanas procesā nobildēt. Svaigu un skaistu. Tas viss tikai tāpēc, ka ēdiens ir pelnījis, lai to skaisti nobildētu un tas skaisti izskatītos, un kuram tad vēl, ja ne mums tas ir svarīgi...

Vairāk

Vakars ar “melno dimantu” 23.02.15

Nesen mums bija iespēja piedzīvot kādu pavisam īpašu vakaru. Vakaru, ko nevarējām sagaidīt jau no pusdienlaika, tikai iedomājoties vien par šampanieša garšu mutē. Vakaru, uz kuru dāmas bija uzvilkušas smalkākās kleitas, bet kungi uzvalkus, apsienot greznākās kaklasaites.

Vairāk

Vakariņas ar dižciltīgajiem Damilano vīniem 03.11.16

Mums rudens noteikti paver arvien jaunas iespējas, tāpēc tieši septembrī atkal atklājām gastronomisko baudījumu sezonu ar „Četru Sezonu” rīkotajām vīna vakariņām. Pirmās nozīmīgās, neaizmirstamās un dižciltīgās vakariņas aizvadījām Latvijas pirmajā vīna gastrobārā-restorānā „Winehouse”, sadarbībā ar Damilano vīna nama vīnzini Marko Montali.

Vairāk

2011. gada labākais Latvijas vīnzinis noskaidorts 16.09.11

Septembra pirmajā pusē “Riga Food” izstādes ietvaros par Latvijas 6.Vīnziņu konkursa uzvarētāju pēc divu dienu sacensībām kļuva Ronalds Pētersons, kas pārstāv Tallink Hotel Rīga restorānu. Viņa kolēģis Zigmārs Kalniņs ieguva godpilno otro vietu. Jāatzīmē, ka abiem konkursantiem tās ir pirmās sacensības un prieks par uzvaru ir pat pārsteigums...

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst

Ziņas

Uzsākot labdarības kampaņu, RITO aicina ziedot traukus 05.04.17

Trauku veikalu tīkls „RITO” sadarbībā ar labdarības organizāciju „Palīdzēsim.lv” arī šogad turpina labdarības kampaņu, aicinot iedzīvotājus ziedot traukus un virtuves piederumus - katlus, pannas, galda piederumus, šķīvjus, glāzes un citas noderīgas lietas virtuvei un mājai, lai sniegtu atbalstu sociālajam riskam pakļautajām ģimenēm. Ziedot traukus iedzīvotāji aicināti no 1. aprīļa līdz 30. aprīlim visos „RITO” tīkla veikalos Rīgā, Liepājā un Ventspilī.

Aicina iedod savai virtuvei brīvdienu un vairot pozitīvas emocijas 06.06.16

“Virtuves Brīvdienu” galvenais mērķis ir radīt prieku – gan tam, kurš palīdz, gan arī visiem tiem cilvēkiem, kuri palīdzību saņem. Vairot pozitīvas emocijas, darot patīkamas lietas, ir daudz vieglāk un priecīgāk. Tas arī ir iemesls, lai 9. jūnijā iesaistītos brīnišķīgajā projektā “Virtuves Brīvdienas”.

Topošie pavāri sacentīsies bioloģisko recepšu konkursā “domā Loģiski! radi Bio!” 14.04.16

Lai veicinātu topošo ēdināšanas speciālistu izpratni par mūsdienu Latvijas garšas principiem un to izmantošanu ikdienas ēdināšanā, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija kampaņas BioLoģiski! ietvaros izsludina konkursu “domā Loģiski! radi Bio!”. Jaunajiem pavāriem jāizstrādā vienas nedēļas ēdienkarte sākumskolas skolēnu ēdināšanai, kurā tiek izmantoti bioloģiski produkti. Pavāru sniegumu vērtēs Latvijas izcilākie ēdināšanas speciālisti.

Santa Maria aicina pievienoties izaicinājumam ik dienu radīt daudzveidīgu un aizraujošu maltīti! 21.01.16

Ir tik neticami viegli ļauties rutīnai. Strādāt, ēst, gulēt un tā visu laiku no jauna. Ļaut vienai dienai saplūst ar nākamo. Ļaut katrai ēdienreizei kļūt par izdzīvošanas, nevis baudas mirkli.  Mēs pierodam gatavot pēc sen zināmām receptēm, un katra ēdienreize kļūst teju par refleksu. Pat nepamanot, ka ik dienas gatavojam vienu un to pašu.  Daudzi no mums atzīst, ka trūkst iztēles un iedvesmas, kad jāizlemj, ko konkrēti  gatavot pusdienām vai vakariņām.

Latvija aktīvi iesaistās iniciatīvā par par godīgas tirdzniecības prakses ievērošanu 25.11.15

Kā liecina 10.novembrī, Briselē publicēts ziņojums, negodīgai tirdzniecības praksei Eiropā ir tendence arvien pieaugt. Tā rezultātā par lētu pārtiku, īpaši banāniem, samaksā audzētāji un plantāciju strādnieki jaunattīstības valstīs. Šodien Eiropas Komisijas atbildīgajai pārstāvei Elžbetai Beņkovskai nodota petīcija ar vairāk nekā 61 000 savāktu parakstu par godīgu tropisko augļu tirdzniecību. Iniciatīvā par godīgu tropisko augļu tirdzniecību aktīvi iesaistījusies arī Latvija, savācot vairāk nekā 1400 iedzīvotāju parakstu.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos