Grilēti persiki ar vaniļas krēmu un cepumiem

Grilēti persiki ar vaniļas krēmu un cepumiem

Desertiem, īpaši vasarā, ne vienmēr jābūt smagiem un grūti pagatavojamiem. Drīzāk svaigiem, viegliem un tādiem, kuros ir kaut kas no sezonas...

Sarežgītība
vidēja
Personas
4
Izmaksas
vidējas
Sagatavošana
5min
Gatavošana
10min
Kopējais laiks
15min

Sastāvdaļas:

  • 250 g vājpiena biezpiena
  • 120 g vaniļas jogurta
  • 3 ēd.k. pūdercukura
  • 4 persiki, horizontāli pārgriezti uz pusēm un kauliņš izņemts
  • 8 nelielas bazilika lapas

Desertiem, īpaši vasarā, ne vienmēr jābūt smagiem un grūti pagatavojamiem. Drīzāk svaigiem, viegliem un tādiem, kuros ir kaut kas no sezonas. Lai gan oriģināli recepte ir ar persikiem, tikpat labi tā var būt ar grilētiem nektarīniem, plūmēm vai aprikozēm. Ļauj vaļu fantāzijai.

Pagatavošana:

  1. Sakarsē pannu, kurā grilēsi vai cepsi persiku pusītes. To vari darīt arī ārā uz grila. Liec grilēties persikus un grilē, līdz tie mīksti. Grilēšanas laiks atkarīgs no tā, cik gatavi ir persiki. Pašās beigās grilēšanu beidz ar persika griezuma vietu uz augšu, kur uzber pavisam nedaudz cukura. Tiešām nedaudz, tikai lai persiks iegūst spīdumu un vieglu saldumu.
  2. Kamēr grilējas persiki, liec blenderī jogurtu, biezpienu un cukuru un blenderē, līdz ir krēmīgs krēms. Sakapā četras bazilika lapiņas un pievieno, un samaisi. Pasniedz, traukā liekot krēmu, blakus persikus un cepumus. Krēmā ieliec pa bazilika lapiņai.

Recepte: Signe Meirāne
Trauki un aksesuāri: Casa Nostra

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji!

Citas recepetes sadaļā Deserti