Granātābolu uzpūtenis

Granātābolu uzpūtenis

Maigs, viegls, sezonāls. Sapildi mazajās stikla burciņās un pasniedz katram kā vakara noslēguma desertu. Reti kurš spēs atteikties.

Sarežgītība
vidēja
Personas
4
Izmaksas
zemas
Sagatavošana
5min
Gatavošana
4.30h
Kopējais laiks
4.30h

Sastāvdaļas:

  • 8 g želatīna pulvera
  • 330 ml granātābolu sulas
  • 150 ml saldā krējuma
  • 100 g baltā cukura
  • 1/3 granātābola sēkliņas

Pagatavošana:

  1. Nelielā katliņā sajauc 200 ml granātābola sulas ar 50 g cukura (vai pēc garšas) un karsē, līdz sula sāk vārīties. Pārlej lielā bļodā un atstāj, lai atdziest līdz istabas temperatūrai.
  2. Mazā katliņā ar biezu dibenu ieber želatīnu un pa virsu uzlej 30 ml granātābolu sulas. Atstāj uz 5 minūtēm, lai ievelkas. Tad uz nelielas uguns sasildi, līdz želatīns kļūst šķidrs, galvenais, lai tas nesāk vārīties! Nedaudz atdzesē un pārlej traukā ar atdzisušu granātābolu sulu. Samaisi un atstāj uz 15–20 minūtēm, šķidrumam ir nedaudz jāsabiezē.
  3. Saputo putukrējumu līdz mīkstam, bet gana stingram stāvoklim. Pievieno 1/4 pie nedaudz sabiezējušas granātābolu sulas un uzmanīgi samaisi. Tad iegūto maisījumu pārlej putukrējumā un ar silikona lāpstiņu rūpīgi savieno – nekādā gadījumā nedrīkst maisīt un putot, bet ar apļveida kustībām it kā sakrauj vēzienos vienu uz otra, līdz izveidojas viendabīga, gaisīga masa. Nebaidies, ja tev šķitīs, ka masa ir par šķidru, tā ir jābūt! Pārliec glāzītēs un ieliec uz 3–4 stundām ledusskapī.
  4. Atlikušo granātābolu sulu nelielā katliņā sajauc ar 50 g cukura, karsē, līdz sāk vārīties, un vāri 15 minūtes, līdz sula sama– zināsies un šķidrums pēc konsistences sāks atgādināt sīrupu.
  5. Pirms pasniegšanas pārlej uzpūteni ar iegūto sīrupu un dekorē ar granātābolu sēkliņām.

Recepte: Karīna Krasovicka
FOTO: Armands Meirāns

Komentāri

ČetrasSezonas redakcija

07.12.2016 14:35

Labdien! Mājās gatavota būtu perfekti, bet droši var iegādāties arī veikalā.

LīgLīg

12.11.2016 21:02

Sveiki! Vai granātābolu sula no veikala pudeles, vai jāgatavo mājās svaiga?

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji!

Citas recepetes sadaļā Deserti