Kruasāns

Kruasāns

Smaržīgs, gaisīgs un mutē kūstošs kruasāns ir īsta klasika jebkurā franču bulanžērijā.

Sarežgītība
augsta
Personas
4
Izmaksas
zemas
Sagatavošana
1,30h
Gatavošana
1,30h
Kopējais laiks
3h

Sastvdaļas:

  • 25 g svaiga vai 8 g sausā rauga
  • 150 ml silta ūdens
  • 450 g kviešu miltu
  • 200 g sviesta
  • 2 olas
  • 1–2 ēd.k. cukura
  • šķipsniņa sāls

Pagatavošana:

  1. Sajauc bļodiņā raugu ar ūdeni, atstāj uz 10 minūtēm un pēc tam samaisi. Lielā traukā ieber miltus. Ar rokām sasildi 30 g sviesta un pārber ar miltiem. Pievieno 1 olu, cukuru, sāli, raugu un maisi mīklu 10–15 minūtes. Mīkla ir gatava tad, kad tā vairs nelīp pie rokām. Noliec siltumā uzrūgt uz apmēram 1 h.
  2. Uz galda uzkaisi miltus un izrullē no mīklas 50 x 20 cm lielu taisnstūri. Atlikušo sviestu sadali 3 daļās. 1/3 sviesta uzsmērē uz 2/3 mīklas, atstājot malas neapziestas (apmēram 3 cm platumā). Neapsmērēto 1/3 mīklas pārloki pāri apsmērētajai un viegli piespied. 1/3 mīklas, kas palikusi vaļā un ir apsmērēta ar sviestu, pārloki pāri divām jau salocītajām mīklas kārtām. Viegli aizspied ciet maliņas, lai sviests nenāk ārā. Atkal izrullē 50 x 20 cm lielu taisnstūri, saloki vēlreiz 1/3 mīklas uz vidu un 1/3 mīklas vēlreiz pārloki pāri, ietin mīklu cepamajā papīrā un ieliec ledusskapī uz 30 minūtēm. Pēc tam šo procesu atkārto vēl 3 reizes. Pēc trešās reizes atkal ieliec mīklu ledusskapī.
  3. Sakarsē krāsni 180 grādus karstu. Kad mīkla ir gatava, izrullē to, sagriez trīsstūros un veido kruasānus. Saliec kruasānus uz pannas un atstāj atpūsties  istabas temperatūrā uz apmēram 30 minūtēm, līdz tie ir skaisti uzpūtušies. Pārsmērē ar sakultu olu un liec krāsnī cepties uz 15 minūtēm, līdz kruasāni kļūst zeltaini brūni.

Recepte: Ilze Dzene
FOTO: Armands Meirāns

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji!

Citas recepetes sadaļā Konditoreja