Marcipāna maizītes

Marcipāna maizītes

Pārsteidzoši labas rauga mīklas maizītes, kas ir pildītas ar daudz marcipāna. Kad tās ir siltas, tad liekas, ka kūst uz mēles, savukārt dienu pēc cepšanas, aukstas tās arī ir labas, jo ir ķepīgi saldenas un mīkstas...

Sarežgītība
zema
Izmaksas
vidējas
Sagatavošana
15min
Gatavošana
25min
Kopējais laiks
40min

Sastāvdaļas:

  • 500 g rauga mīklas*
  • 100 g sviesta
  • 250 g marcipāna masas
  • sviests pārziešanai

Rezultāts:

  • 12 maizītes

Pārsteidzoši labas rauga mīklas maizītes, kas ir pildītas ar daudz marcipāna. Kad tās ir siltas, tad liekas, ka kūst uz mēles, savukārt dienu pēc cepšanas, aukstas tās arī ir labas, jo ir ķepīgi saldenas un mīkstas, it kā nedaudz kraukšķīgas.

Pagatavošana:

  1. Sakarsē krāsni 200 grādus karstu, konvekcijas režīmā. Izklāj divas pannas ar cepamo papīru. Sadali mīklu divās daļās. Vienu daļu izrullē, cik vien plāni vari, izmērā 30 x 20 cm, lai garākā mala ir paralēli tev un galda malai.
  2. Mīklai uzsmērē sviestu, to vislabāk darot ar otiņu.Tad uz citas virsmas izrullē marcipānu, cik vien plāni vari, bet tuvu tādam izmēram, kāds ir mīklai. Ja rullēšana neveicas, tad visus gabalus saplacini ar rokām un izklāj pa pamatni. Būs vietas, kurās paliks mazi, pliki laukumi, bet tas nekas.
  3. Tad mīklu sarullē no sevis prom, lai izveidojas desa. Desu sadali 4–5 cm gabalos. Katru gabalu liec uz pannas un tur saplacini, to darot vai nu ar pirkstiem, vai arī ar plaukstas spilventiņu.
  4. To pašu izdari arī ar otru mīklas pusi. Kad abas gatavas, liec krāsnī.
  5. Cep apmēram 15 minūtes, bet paskaties, vai nav gatavas agrāk. Tās ir gatavas, kad ir skaisti zeltainas. Izņem no krāsns un karstas pārsmērē ar sviestu, atdzesē pannā.   

Papildinājumi: * Rauga mīklai jābūt labai, ar nedaudz sviesta, tādai saldenai. Ja nevari iegādāties, tad labāk pagatavo pats, jo lēta mīkla ar margarīnu te nederēs.

Recepte:Signe Meirāne

 

Komentāri

CetrasSezonas

06.02.2013 00:00

Mums patīk "Sky" veikalso nopērkāmā - pašu gatavotā mīkla. Lieliska. Šajā receptē izmantota tieši šī. Mez izmantojam gan tos, kas pieejami lielveikalos kā augstākā labuma, gan eko miltus. Iecienītākie milti - "Hercogs" bioloģiskie (lielveikali), "Doves Farm" bioloģiskie smalkā maluma. Vēl "Maxima" veikalos ir "Regain" smalkie bio milti.

vacatio

03.02.2013 21:50

Kur Jūs iesakāt tādu labu mīklu pirkt? Un citās receptēs minētie labas kvalitātes milti - vai šeit der lielveikalos nopērkamie ekstra milti, vai arī tiešām labi milti meklējami kur citur?

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji!

Citas recepetes sadaļā Konditoreja