Melnās šokolādes un maskarpones groziņi

Melnās šokolādes un maskarpones groziņi

Ja tev paliek pāri neliels gabals mīklas, tad izmanto to groziņu pagatavošanai. Vari izcept groziņus jau dienu iepriekš un pildīt nākamajā dienā, tikai tad pašus izceptos tukšos groziņus vislabāk...

Sarežgītība
zema
Izmaksas
vidējas
Sagatavošana
20min
Gatavošana
30min
Kopējais laiks
2h

 

Sastāvdaļas:  

  • 300 g smilšu mīklas
  • 100 g melnās šokolādes, salauzīta
  • 150 g maskarpones siera
  • 20 g pūdercukura
  • 1 ēd.k. apelsīnu sulas

Ja tev paliek pāri neliels gabals mīklas, tad izmanto to groziņu pagatavošanai. Vari izcept groziņus jau dienu iepriekš un pildīt nākamajā dienā, tikai tad pašus izceptos tukšos groziņus vislabāk uzglabāt skārda kārbā. Pildījums ir ātrs un ļoti gards. Apelsīnu sulu vari aizstāt ar kādu no apelsīnu liķieriem vai pat kafijas liķieri.

Pagatavošana:

  1. Sagatavo groziņus. Uzkarsē krāsni 200 grādus karstu. Ar sviestu ietauko vai nu pannu, kura paredzēta 12 mafiniem, vai arī 12 nelielu groziņu formiņas un izklāj ar smilšu mīklu. Uz katras mīklas izklāj mazu cepamā papīra apli, ieber cepamās pupiņas un liec krāsnī cepties 10 minūtes. Tad ņem pannu vai formiņas no krāsns ārā, izņem pupiņas ar papīru un ieliec vēl 7 minūtes krāsnī cepties, līdz groziņi pilnībā gatavi. Izņem no krāsns un atstāj pilnībā atdzist.
  2. Kamēr groziņi dzesējas, izkausē šokolādi. Katliņā ielej ūdeni apmēram 3 cm, uzvāri. Kad ūdens burbuļo, nogriez pavisam mazu liesmu, liec virsū bļodu, kas atbalstās uz katla maliņām un nesaskaras ar ūdeni, tikai ar tvaiku. Bļodā liec šokolādi un kausē ar tvaiku. Kad šokolāde labi pakususi, tad to apmaisi, pakausē vēl, līdz vairs nav neviena gabaliņa. Atdzesē apmēram 10 minūtes.
  3. Kad šokolāde padzisusi, tajā pašā bļodā liec klāt maskarpones sieru, pieber pūdercukuru un pielej apelsīnu sulu. Ar mikseri saputo, līdz masa ir viendabīga un nedaudz gaisīga, apmēram 1 minūti.
  4. Ar konditorejas maisu un kādu no robotajiem uzgaļiem pildi krēmu groziņos. Vari to darīt arī ar karotīti, bet, tā kā masa ir salīdzinoši stingra, tad pildījums var nesanākt tik skaists. Ja vēlies, pasniedz uzreiz, bet garšas ziņā groziņi iegūs arī no vienas nakts pavadīšanas ledusskapī.

Recepte: Signe Meirāne

Komentāri

MadameK

21.11.2011 15:22

Labdien! Pieļauju, ka sastāvdaļu uzskaitījumā vienkārši ieviesusies kļūda: "20 g pūdercukura (ja izmanto bezpiedevu, balto jogurtu)", bet varbūt tomēr vajag balto jogurtu?

cetrassezonas

23.03.2010 01:00

Sveiki! Pievienoju linku, kurā var izlasīt par cepamajām pupiņām. http://www.cetrassezonas.lv/lv/apskati/praktiskas_lietas/article.php?id=6813

guava

22.03.2010 23:52

Sveiki, a kas tie tādi ir "cepamas pupiņas", kur tos var nopirkt vai ar ko var aizvietot. Iepriekš paldies par atbildi

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji!

Citas recepetes sadaļā Kūkas