„Bistro” – pirmais kulinārijas žurnāls steidzīgajiem un aizņemtajiem!

„Bistro” – pirmais kulinārijas žurnāls steidzīgajiem un aizņemtajiem!

Vakariņu laiks katrās mājās ir kas īpašs ‒ tās ēdam mēs visi, lai atgūtu spēkus pēc garas darba dienas, pabūtu kopā ar ģimeni vai izbaudītu laiku vienatnē un vienkārši relaksētos. Tomēr varbūt tu teiksi, ka tik dinamiskajā un piesātinātajā ikdienas skrējienā gatavošanai vakarā vairs neatliek ne laika, ne spēka. Tieši tāpēc tev ir jāiepazīstas ar „Bistro”, kas ir paredzēts tieši tādiem kā tu – steidzīgajiem un aizņemtajiem, kam svarīga ir ne tikai katra minūte, bet arī garšīgs un kvalitatīvs ēdiens!

„Bistro” receptēs tiek izmantotas visiem pazīstamas sastāvdaļas, kuras bieži vien jau atrodas ledusskapī un virtuves plauktos vai kuras vari iegādāties tuvākajā piemājas veikalā. Visas receptes ir vienkārši pagatavojamas un neprasīs īpašas kulinārās prasmes vai zināšanas, taču rezultāts vienmēr būs teju restorāna cienīgs. Izrādās, ka tas patiešām nav tik sarežģīti! Mēs tev parādīsim, ka laika trūkums nebūt nav šķērslis patiesi lielisku vakariņu baudīšanai. Mēs ticam, ka „Bistro” kļūs par tavu darba dienu labāko sabiedroto un aizņemto dienu vakariņas kļūs par patīkamu ikdienas rituālu, nevis apgrūtinošu pienākumu!

Pirmajā „Bistro” numurā lasi:

  • Intervija ar dūlu Katrīnu Puriņu-Liberti;
  • Itāļu virtuves cienīgas pastas receptes;
  • Graudaugs no pagātnes – bulgurs;
  • Vakariņu klasika – vistas fileja;
  • Iepirkumu grozs katrai nedēļai;
  • Ātras, vieglas un vērtīgas receptes ar rīsiem;
  • Praktiski padomi virtuvē;
  • Darba dienu zupas.

Par to visu un vēl vairāk – pirmajā žurnāla „Bistro” numurā.

Moderns un mūsdienīgs, tomēr saglabājot saikni ar mūsu iecienītajām un tik svarīgajām garšām, žurnāls „Bistro” stāsta par ēdienu – pārbaudītas receptes darba dienām, nedēļas iepirkumu grozs, intervijas, idejas, kā ietaupīt laiku, bet ēst kvalitatīvii, praktiski padomi virtuvē u.c.

Ar garšīgām bildēm, padomiem, apskatiem un ātrām un gardām maltītēm bagāts būs arī katrs nākamais žurnāls. Tas iznāk katru mēnesi, saviem lasītājiem piedāvājot ikdienu virtuvē un iepirkšanos veikalā pārvērst par vieglu un patīkamu nodarbi, nevis apgrūtinošu ikdienas pienākumu. Ikmēneša rubrikas iekļaus maltītes idejas darba dienām, iepirkumu grozu visam mēnesim, intervijas un praktiskus padomus virtuvē. Žurnāla galvenā ideja ir ietaupīt laiku, darbojoties virtuvē, bet tāpat baudīt pilnvērtīgas un kvalitatīvas maltītes aizņemtajos darba dienu vakaros.

Atgādinām, ka izdevīgāk ir abonēt un saņemt garšīgākās idejas savā pastkastē!
www.pasts.lv  (1‒12 mēnešiem)!
Gada abonements: 23,00 EUR (pērkot 27,60 EUR).

abone