Gardi un produktīvi iesākot gadu

Gardi un produktīvi iesākot gadu

Ar daudziem jauniem solījumiem sev un citiem, jaunām idejām un plāniem, jauniem uzdevumiem un pavisam jaunām sajūtām 2018. gads ir ieskrējies, un klāt ir jau gada otrais mēnesis. Šis ir laiks, kad visi atgriežamies darbos un ierastajā ikdienas skrējienā, lai ar pilnu sparu piepildītu visas jaunā gada apņemšanās un lai šis tiešām kļūtu par vislabāko no visiem gadiem. Tāpēc mēs turpināsim tevi iepazīstināt ar ātrām un gardām vakariņu receptēm, kuru pagatavošanai nebūt nav nepieciešams pavadīt veikalā vai virtuvē visu savu brīvo laiku.

Februāra „Bistro” numurā lasi vienmēr atraktīvās un pozitīvās Janas Duļevskas stāstu par to, kā vakariņas tiek baudītas viņas ģimenē, uzzini jaunus veidus, kā vēl var pagatavot it kā tik ierastos kartupeļus, iepazīsties ar ne līdz galam novērtētajiem Briseles kāpostiem, ietaupi savu laiku, baudot vakariņās dažādus nūdeļu ēdienus, nomaini vistas fileju pret maigajiem un sulīgajiem vistu šķiņķīšiem, atrodi iedvesmu un jaunas idejas gardiem un sātīgiem sacepumiem un vēl, un vēl. Lai garšīgi un produktīvi!

„Bistro” februāra numurā lasi:

  • Intervija ar vienmēr smaidīgo un atraktīvo Janu Duļevsku;
  • Sildošie sacepumi;
  • Neiepazītie Briseles kāposti;
  • Iepirkumu grozs 4 nedēļām;
  • iecienītie kartupeļi;
  • Ātri pagatavojamās nūdeles;
  • Gatavojam vistu šķiņķīšus;
  • Receptes īpašiem vakariem.

Par to visu un vēl vairāk – piektajā žurnāla „Bistro” numurā.

Moderns un mūsdienīgs, tomēr saglabājot saikni ar mūsu iecienītajām un tik svarīgajām garšām, žurnāls „Bistro” stāsta par ēdienu – pārbaudītas receptes darba dienām, nedēļas iepirkumu grozs, intervijas, idejas, kā ietaupīt laiku, bet ēst kvalitatīvii, praktiski padomi virtuvē u.c.

Ar garšīgām bildēm, padomiem, apskatiem un ātrām un gardām maltītēm bagāts būs arī katrs nākamais žurnāls. Tas iznāk katru mēnesi, saviem lasītājiem piedāvājot ikdienu virtuvē un iepirkšanos veikalā pārvērst par vieglu un patīkamu nodarbi, nevis apgrūtinošu ikdienas pienākumu. Ikmēneša rubrikas iekļaus maltītes idejas darba dienām, iepirkumu grozu visam mēnesim, intervijas un praktiskus padomus virtuvē. Žurnāla galvenā ideja ir ietaupīt laiku, darbojoties virtuvē, bet tāpat baudīt pilnvērtīgas un kvalitatīvas maltītes aizņemtajos darba dienu vakaros.

Cena: 2,30 EUR

Atgādinām, ka izdevīgāk ir abonēt un saņemt garšīgākās idejas savā pastkastē!
www.pasts.lv  (1‒12 mēnešiem)!
Gada abonements: 23,00 EUR (pērkot 27,60 EUR).

abone