Steidzies izbaudīt pavasari!

Steidzies izbaudīt pavasari!

Jau kopš februāra beigām, kad, no rītiem ceļoties un vakarā braucot mājās, ir gaišs, mēs visi domājam par vienu – tūlīt, tūlīt būs pavasaris. Un nu tas beidzot ir pienācis! Dienas kļūst siltākas un saulainākas, cilvēki priecīgāki un smaidīgāki, un, tā kā pavasarī vēl mazāk gribas garas stundas pavadīt virtuvē pie plīts, tad mūsu receptes kļūst ne tikai vēl vienkāršākas un ātrāk pagatavojamas, bet arī krāsainākas un garšīgākas!

Aprīļa „Bistro” numurā lasi interviju ar pasākumu un TV raidījumu vadītāju Leldi Lietavieti, kura žurnāla lasītājiem mācīs gatavot savā ģimenē iecienīto tomātu krēmzupu ar tīģergarnelēm. Tāpat šajā numurā atradīsi vēl 14 dažādas garneļu receptes, kas noderēs gan ikdienā, gan kādā īpašākā vakarā. Aprīlī lauzīsim stereotipus par īpatnējo fenheli un ne līdz galam novērtētajām latviešu virtuves pērlēm grūbām, remdēsim izsalkumu ar sātīgām karbonādēm un atklāsim pavisam jaunus veidus, kā pagatavot vērtīgos ziedkāpostus. Protams, kā ierasts, esam parūpējušies arī par interesantām receptēm īpašiem vakariem un tavu nedēļas iepirkumu grozu. Tas viss, lai tev būtu vairāk laika doties ārā un izbaudīt pavasari!

„Bistro” aprīļa numurā lasi:

  • Intervija ar TV raidījumu vadītāju Leldi Lietavieti;
  • Vakariņu klasika – karbonādes;
  • Savādnieks fenhelis;
  • Iepirkumu grozs 4 nedēļām;
  • Latviskās grūbas;
  • Ziedošie kāposti – ziedkāposti;
  • Gatavojam garneles;
  • Receptes īpašiem vakariem.

Par to visu un vēl vairāk – septītajā žurnāla „Bistro” numurā.

 

Moderns un mūsdienīgs, tomēr saglabājot saikni ar mūsu iecienītajām un tik svarīgajām garšām, žurnāls „Bistro” stāsta par ēdienu – pārbaudītas receptes darba dienām, nedēļas iepirkumu grozs, intervijas, idejas, kā ietaupīt laiku, bet ēst kvalitatīvii, praktiski padomi virtuvē u.c.

Ar garšīgām bildēm, padomiem, apskatiem un ātrām un gardām maltītēm bagāts būs arī katrs nākamais žurnāls. Tas iznāk katru mēnesi, saviem lasītājiem piedāvājot ikdienu virtuvē un iepirkšanos veikalā pārvērst par vieglu un patīkamu nodarbi, nevis apgrūtinošu ikdienas pienākumu. Ikmēneša rubrikas iekļaus maltītes idejas darba dienām, iepirkumu grozu visam mēnesim, intervijas un praktiskus padomus virtuvē. Žurnāla galvenā ideja ir ietaupīt laiku, darbojoties virtuvē, bet tāpat baudīt pilnvērtīgas un kvalitatīvas maltītes aizņemtajos darba dienu vakaros.

Cena: 2,30 EUR

Atgādinām, ka izdevīgāk ir abonēt un saņemt garšīgākās idejas savā pastkastē!
www.pasts.lv  (1‒12 mēnešiem)!
Gada abonements: 23,00 EUR (pērkot 27,60 EUR).

abone