Lai piepildās un izdodas!

Lai piepildās un izdodas!

Jaunais gads daudziem sākas ar jaunu apņemšanos un jauniem solījumiem, kas ļoti bieži izkūst jau ar pirmajiem pavasara saules stariem. Tajā skaitā arī solījumi par ēšanu – ka apņemamies ēst veselīgāk, regulārāk, ēst mazākas porcijas, neēst pirms gulētiešanas un vēl tik daudz ko citu. Mēs, „Bistro” komanda, savukārt apņemamies, ka turpināsim jūs iepazīstināt ar arvien jaunām un lieliskām vakariņu receptēm, un arī 2018. gadā parādīsim jums, ka kvalitatīvas un garšīgas maltītes pagatavošanai nebūt nav jābūt sarežģītai vai laikietilpīgai.

Janvāra „Bistro” numurā uzzināsim, kādas vakariņas cieņā horeogrāfa Agra Daņiļeviča ģimenē, noskaidrosim, cik daudz dažādos veidos iespējams pagatavot vitamīniem bagātos puravus, un gatavosim gardas vakariņu maltītes ar kūpinātām zivīm. Tāpat uzzināsim, ka risoto var pagatavot arī daudz ātrāk, nekā iepriekš likās, atklāsim jaunas receptes ar latviešiem tik mīļajām sēnēm un varbūt ne tik ierasto tītara gaļu.

Sāc jaunu gadu ar jaunām zināšanām un vēl ātrākām un garšīgākām vakariņām!

„Bistro” janvāra numurā lasi:

  • Intervija ar horeogrāfu un deju skolotāju Agri Daņiļeviču;
  • Sīpola maigākie radinieki – puravi;
  • Receptes ar kūpinātām zivīm;
  • Viegli un ātri pagatavojami risoto;
  • Iepirkumu grozs katrai nedēļai;
  • Latviešu iemīļotās sēnes;
  • Gatavojam tītara gaļu;
  • Receptes īpašiem vakariem.

Par to visu un vēl vairāk – ceturtajā žurnāla „Bistro” numurā.

Moderns un mūsdienīgs, tomēr saglabājot saikni ar mūsu iecienītajām un tik svarīgajām garšām, žurnāls „Bistro” stāsta par ēdienu – pārbaudītas receptes darba dienām, nedēļas iepirkumu grozs, intervijas, idejas, kā ietaupīt laiku, bet ēst kvalitatīvii, praktiski padomi virtuvē u.c.

Ar garšīgām bildēm, padomiem, apskatiem un ātrām un gardām maltītēm bagāts būs arī katrs nākamais žurnāls. Tas iznāk katru mēnesi, saviem lasītājiem piedāvājot ikdienu virtuvē un iepirkšanos veikalā pārvērst par vieglu un patīkamu nodarbi, nevis apgrūtinošu ikdienas pienākumu. Ikmēneša rubrikas iekļaus maltītes idejas darba dienām, iepirkumu grozu visam mēnesim, intervijas un praktiskus padomus virtuvē. Žurnāla galvenā ideja ir ietaupīt laiku, darbojoties virtuvē, bet tāpat baudīt pilnvērtīgas un kvalitatīvas maltītes aizņemtajos darba dienu vakaros.

Cena: 2,30 EUR

Atgādinām, ka izdevīgāk ir abonēt un saņemt garšīgākās idejas savā pastkastē!
www.pasts.lv  (1‒12 mēnešiem)!
Gada abonements: 23,00 EUR (pērkot 27,60 EUR).

abone