Laiks ne tikai svētkiem, bet arī darbiem!

Laiks ne tikai svētkiem, bet arī darbiem!

Neatkarīgi no tā, kā esi ieplānojis pavadīt gada nogali, no nerimstošās svētku kņadas neizbēgt. It visur skan Ziemassvētku dziesmas, smaržo piparkūkas, kūp karstvīns, un cilvēki nepārtraukti kaut kur steidzas, lai paspētu visu izdarīt laikus – sarūpēt un iesaiņot dāvanas, izpušķot eglīti, pagatavot mielastu un visu pārējo, lai pavadītu neaizmirstamus svētkus. Nereti šajā svētku drudzī piemirstas, ka arī decembris ir mēnesis, kurā ejam uz darbu, un tāpat kā citos mēnešos (pat vēl vairāk) mums ir jāēd arī vakariņas, kuru gatavošanai nu jau gandrīz vispār neatliek laika. Tāpēc arī šajā „Bistro” numurā mēs parādīsim, ka kvalitatīvas un garšīgas maltītes pagatavošanai nebūt nav jābūt sarežģītai vai laikietilpīgai.

Decembra „Bistro” numurā noskaidrosim, ko vakariņās iecienījis baudīt pazīstamais dziedātājs Dons, gatavosim daudzās mājās iecienītāko zivi – lasi, izmēģināsim jaunas receptes ar malto gaļu, uzzināsim, kā visgaršīgāk pagatavot kuskusu, parādīsim, kā ātri pagatavot gardus un sildošus sautējumus, izmantosim arī nepelnīti aizmirstos sakņaugus un daudz ko citu. Lai viegls un baudāms gada noslēgums un lai izdodas savu enerģiju sadalīt vienmērīgi – gan svētkiem, gan darbiem!

„Bistro” decembra numurā lasi:

  • Intervija ar talantīgo dziedātāju un gardēdi Donu;
  • Vitamīniem bagātās saknes;
  • Ēdiens hameleons – kuskuss;
  • Ātrie sautējumi;
  • Iepirkumu grozs katrai nedēļai;
  • Atlantijas dārgums – lasis;
  • Receptes ar malto gaļu;
  • Vegānās receptes.

Par to visu un vēl vairāk – trešajā žurnāla „Bistro” numurā.

Moderns un mūsdienīgs, tomēr saglabājot saikni ar mūsu iecienītajām un tik svarīgajām garšām, žurnāls „Bistro” stāsta par ēdienu – pārbaudītas receptes darba dienām, nedēļas iepirkumu grozs, intervijas, idejas, kā ietaupīt laiku, bet ēst kvalitatīvii, praktiski padomi virtuvē u.c.

Ar garšīgām bildēm, padomiem, apskatiem un ātrām un gardām maltītēm bagāts būs arī katrs nākamais žurnāls. Tas iznāk katru mēnesi, saviem lasītājiem piedāvājot ikdienu virtuvē un iepirkšanos veikalā pārvērst par vieglu un patīkamu nodarbi, nevis apgrūtinošu ikdienas pienākumu. Ikmēneša rubrikas iekļaus maltītes idejas darba dienām, iepirkumu grozu visam mēnesim, intervijas un praktiskus padomus virtuvē. Žurnāla galvenā ideja ir ietaupīt laiku, darbojoties virtuvē, bet tāpat baudīt pilnvērtīgas un kvalitatīvas maltītes aizņemtajos darba dienu vakaros.

Cena: 2,30 EUR

Atgādinām, ka izdevīgāk ir abonēt un saņemt garšīgākās idejas savā pastkastē!
www.pasts.lv  (1‒12 mēnešiem)!
Gada abonements: 23,00 EUR (pērkot 27,60 EUR).

abone