Spītējot rudens vējiem

Spītējot rudens vējiem

Sākoties gada tumšajiem mēnešiem, jau darba dienas vidū neviļus sākam domāt par siltām vakariņām, jo drēgnajā laikā tieši māju sajūta un ar mīlestību gatavota maltīte spēj sasildīt gan sirdi, gan prātu. Tomēr ne visi var atvēlēt vakariņu gatavošanai tik daudz laika, cik gribētos, tāpēc arī šajā „Bistro” numurā mēs parādīsim, ka kvalitatīvas un garšīgas maltītes pagatavošanai nebūt nav jābūt sarežģītai vai laikietilpīgai.

 Šoreiz gatavosim sātīgus un spēcinošus cūkgaļas un zivju ēdienus, piešķirsim jaunas garšas tik ierastajiem griķiem un pupiņām, ielūkosimies krāsainajā lēcu pasaulē, kā arī iepazīsimies ar vairākām vegānām Buddha bowl variācijām (maltītes koncepts, kuras sastāvā tradicionāli jābūt graudaugiem, dārzeņiem un produktiem ar augstu olbaltumvielu saturu).
Katru gadu pēkšņie rudens vēji un lieti mēdz novājināt pat visspēcīgāko organismu, tāpēc šajā laikā pret katru ēdienreizi jāattiecas īpaši vērīgi. Laika trūkums nebūt nav šķērslis sabalansētu un vērtīgu vakariņu baudīšanai, un tieši to mēs tev novēlam šajā periodā – ātras, gardas un kvalitatīvas maltītes un, protams, stipru veselību!

„Bistro” novembra numurā lasi:

  • Intervija ar šarmanto Annu Rozīti;
  • Sātīgi un spēcinoši cūkgaļas ēdieni;
  • Vakariņu glābējas pupiņas;
  • Buddha bowl vegānās bļodas;
  • Iepirkumu grozs katrai nedēļai;
  • Ātras, vieglas un vērtīgas receptes ar griķiem;
  • Zivis tavā ikdienas ēdienkartē;
  • Receptes ar kūpinātu vistu;
  • Olbaltumvielām bagātās lēcas.

Par to visu un vēl vairāk – otrajā žurnāla „Bistro” numurā.

Moderns un mūsdienīgs, tomēr saglabājot saikni ar mūsu iecienītajām un tik svarīgajām garšām, žurnāls „Bistro” stāsta par ēdienu – pārbaudītas receptes darba dienām, nedēļas iepirkumu grozs, intervijas, idejas, kā ietaupīt laiku, bet ēst kvalitatīvii, praktiski padomi virtuvē u.c.

Ar garšīgām bildēm, padomiem, apskatiem un ātrām un gardām maltītēm bagāts būs arī katrs nākamais žurnāls. Tas iznāk katru mēnesi, saviem lasītājiem piedāvājot ikdienu virtuvē un iepirkšanos veikalā pārvērst par vieglu un patīkamu nodarbi, nevis apgrūtinošu ikdienas pienākumu. Ikmēneša rubrikas iekļaus maltītes idejas darba dienām, iepirkumu grozu visam mēnesim, intervijas un praktiskus padomus virtuvē. Žurnāla galvenā ideja ir ietaupīt laiku, darbojoties virtuvē, bet tāpat baudīt pilnvērtīgas un kvalitatīvas maltītes aizņemtajos darba dienu vakaros.

Atgādinām, ka izdevīgāk ir abonēt un saņemt garšīgākās idejas savā pastkastē!
www.pasts.lv  (1‒12 mēnešiem)!
Gada abonements: 23,00 EUR (pērkot 27,60 EUR).

abone